Главная Все консультации Труд и социальная защита Оплата труда

Включення матдопомоги, що має систематичний характер, до розрахунку середньої зарплати

Чи враховуватиметься матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (пп. 2.3.3 Інструкції №5) при розрахунку середньої зарплати за час відпусток з 12.12.2020 р., якщо у п. 4 Порядка №100 вони не згадані?

Кабмін Постановою від 10.12.2020 р. №1213 вніс зміни до Порядку №100. Початок застосування нових правил починається з 12 грудня 2020 р., тобто з дати опублікування Постанови №1213 в "Урядовому кур'єрі" №243 від 12.12.2020 р. Ці правила слід почати застосовувати і до розрахунку середньої зарплати з 12 грудня 2020 р.

Перелік доходів працівників, які враховуються або не враховуються під час розрахунку середньої зарплати за Порядком №100, зазнав кардинальних змін. 

Відтак, п. 3 Порядку №100 тепер говорить, що при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно з законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 цього Порядку.

Раніше, матеріальна допомога не включалася до розрахунку середнього заробітку як не зарплатного (разового характеру, що надається окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання), так і зарплатного характеру (що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом тощо) на підставі пп. "б" п. 4 Порядку №100. На цьому наголошувала і Мінпраці, зокрема, у листі від 13.12.2005 р. №694/13/84-05 зазначаючи, що матеріальна допомога, що має систематичний  характер та виплачується працівникам підприємства відповідно до колективного договору, не враховується під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток.

Наразі, відповідно до пп. "б" п. 4 Порядку №100 одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо) не враховуються при обчисленні середньої зарплати. 

Оскільки даний пункт не зазнав змін, вважаємо, що матеріальна допомога, що має систиматичний характер і надалі не включатиметься при обчисленні середньої зарплати.

Але невідомо, як після внесених зміни до Порядку №100, Мінекономіки або Держпраці трактуватиме дану норму, тому залишається чекати на офіційні роз’яснення щодо правильності застосування цих норм, оскільки думки можуть різнитися. 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения , Материальная помощь

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме