Главная Все консультации Труд и социальная защита Оплата труда

Врахування виплати до професійних свят та премії до розрахунку середньої зарплати відповідно до змін до Порядку №100

У листопаді 2020 р. працівникам виплачена премія до дня с/г працівника. У грудні буде виплачена премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності. Чи враховувати їх при розрахунку середньої зарплати? Чи потрібно здійснюючи річну інвентаризацію щодо резервів відпускних станом на 31.12.2020 р. коригувати зарплату за 2020 р.?

Як відомо, Кабмін Постановою від 10.12.2020 р. №1213 вніс зміни до Порядку №100. Початок застосування нових правил починається з 12 грудня 2020 р., тобто з дати опублікування Постанови № 1213 в "Урядовому кур'єрі" №243 від 12.12.2020 р. Ці правила слід почати застосовувати і до розрахунку середньої зарплати.

Перелік доходів працівників, які враховуються або не враховуються під час розрахунку середньої зарплати за Порядком №100, зазнав кардинальних змін. 

Відтак, п. 3 Порядку №100 тепер говорить, що при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно з законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 цього Порядку.

І так, не включатиметься до розрахунку середньої зарплати у всіх випадках розрахунку, премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності (пп. "г" пп. 4 Порядку №100). Також згідно з пп. "и" п. 4 Порядку №100, який, до речі, залишився без змін, передбачає, що  виплати, пов'язані з ювілейними датами, днем народження, за довголітню і бездоганну трудову діяльність, активну громадську роботу тощо, не враховується під час розрахунку середньої зарплати. На підставі цього, вважаємо, що оскільки за своїми характеристиками виплата до дня працівника сільського господарства приближена до ювілейної дати, то вона, як і раніше, не враховуватиметься при обчисленні середньої заробітної плати.

Що стосується питання: чи потрібно здійснюючи річну інвентаризацію щодо резервів відпускних станом на 31.12.2020 р. коригувати зарплату за 2020 р., зазначимо, так потрібно, тому що п. 7 Порядку №100, відповідно до якого розраховується середньоденна заробітна плата за 2020 рік залишився без змін, а інші норми цього порядку не впливають ні на розрахунок резерву, ні на порядок проведення самої інвентаризації по резерву відпускних. 

Зважаючи на нещадавно внесені зміни до Порядку, залишається чекати на офіційні роз’яснення від Мінекономіки або Держпраці щодо правильності застосування його норм, оскільки думки можуть різнитися.  

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 5

Новости по теме

Консультации по теме