Главная Все консультации Учет и отчетность Первичные документы, типовые формы

Як виправити помилку в товарно-транспортній накладній?

Підприємство «А», яке є замовником транспортних послуг та вантажовідправником, зазначило в ТТН себе як перевізника, хоча для перевезення уклало договір з підприємством «Б, яке й виконало перевезення. Як виправити помилку в ТТН?

Запитання:

Підприємство «А», яке є замовником транспортних послуг та вантажовідправником, зазначило в ТТН себе як перевізника, хоча для перевезення уклало договір з підприємством «Б, яке й виконало перевезення. Як вийти з даної ситуації, оскільки в ТТН підприємство «Б» не зазначено як перевізник, хоча дані транспортного засобу та водія зазначені? Чи можливо оформили бухгалтерську довідку про зазначення того, що підприємство «Б» здійснило таке перевезення? Чи можна якимось іншим способом вирішити це питання?

 

Відповідь:

Насамперед зазначимо, що товарно-транспортна накладна в абз. 27 глави 1 Правил № 363:

  • визначена як єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи;
  • є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі;
  • має містити обов'язкові реквізити, передбачені цими Правилами.

Правила оформлення документів на перевезення наведені в главі 11 Правил №363.

Товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 Правил №363, є основним документом на перевезення вантажів.

ТТН суб'єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 Правил №363, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім'я, по батькові) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Отже, найменування (ПІБ) перевізника та/або експедитора належить до складу обов'язкових реквізитів, який має містити в ТТН типової чи довільної форми.

Відповідно до п. 11.3 Правил №363 на перевезення вантажів автомобільним транспортом замовник (вантажовідправник) виписує ТТН у трьох примірниках, кожен з яких засвідчує своїм підписом.

Після прийняття вантажу згідно з ТТН водій (експедитор) підписує всі її примірники (п. 11.4 Правил № 363).

В п. 11.5 Правил №363 зазначено, що у разі використання ТТН у паперовій формі:

  • перший її примірник залишається у замовника (вантажовідправника);
  • другий – водій (експедитор) передає вантажоодержувачу;
  • третій примірник, засвідчений підписом вантажоодержувача, передається перевізнику.

Правила №363 не передбачають виправлення помилок в обов'язкових реквізитах ТТН. Про спосіб виправлення помилок у ТТН Мінінфраструктури в листі від 11.03.2014 р. №2455/25/10-14 також нічого не зазначає.

Тому виходячи з викладеного, зазначимо, що у разі виявлення помилок у ТТН будь-яким учасником транспортного процесу, таку ТТН вантажовідправник повинен анулювати та скласти нову ТТН з правильним зазначенням усіх обов'язкових реквізитів.

Щоб уникнути ускладнень доцільно перевіряти ТТН ще на стадії її складання.

Докладніше про доставку товару перевізниками вантажів автотранспортом з ТТН читайте тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Первичные документы, типовые формы
Теги:
Перевозки , Первичные документы , Договор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме