• Посилання скопійовано

Накладення штрафів за порушення військового обліку

Штраф на роботодавця за кожного військовозобов’язаного працівника, за яким не вівся військовий облік та не подавався звіт у ТЦК, накладається в цілому за всі порушення чи за кожне окремо?

Відповідно до пп. 87 Порядку №1487, посадові особи підприємств за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема, за неподання до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, за прийняття на роботу призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку, незабезпечення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти, призовні дільниці, несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та неподання відомостей про таких осіб несуть відповідальність згідно із законом.

На сьогодні, за порушення, визначені пп.  87 Порядку №1487, посадові особи несуть адміністративну відповідальність як за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, яка передбачає штраф від 3 400 до 5 100 грн. У разі повторного протягом року вчинення порушення особою, яка вже була піддана адміністративному стягненню, а також за таке порушення в особливий період штраф становитиме від 5 100 до 8 500 грн. Накладають ці штрафи територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КУпАП).

Отже, з вищезазначеного стає зрозумілим, що ТЦК та СП накладають при перевірці на посадову особу підприємства один штраф за всі виявлені порушення у розмірі від 3400,00 грн до 5100,00 грн, в вже при повторній перевірці підприємства за встановлені порушення на посадову особу буде накладено штраф від 5100 до 8500 грн, оскільки така особа піддавалася попередньо адміністративному стягненню та не прийняла міри для уникнення порушення у законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»