• Посилання скопійовано

Які є штрафи за згрупування номенклатури у ПН за щоденними підсумками за кодом послуги?

Які штрафи можуть застосувати контролюючі органи згідно з ПКУ та КУпАП, якщо підприємство при виписці ПН за щоденними підсумками зазначить номенклатуру не таку, як у чеку, а згруповану за кодом послуги? Чи можливий штраф 170 грн за кожну таку ПН?

Запитання:

ТОВ реалізує санаторно-курортні послуги, послуги проживання та інші додаткові послуги за готівку кінцевому споживачу із застосуванням програмного РРО. При цьому санаторно-курортна послуга має 3 складові: проживання, лікування, харчування.

Залежно від виду проживання (категорії номера, одномісне чи двомісне розміщення), лікування (оздоровчий пакет чи лікувальний) та виду харчування (звичайне чи шведський стіл) є ціна за одну ліжко – добу.

Наприклад, при продажу санаторно-курортної послуги номенклатура продажу в чеку може бути: 1-кімнатний економ, звичайне харчування, медпакет лікувальний. У графі 2 «Опис, номенклатура» податкової накладної ТОВ писало «Санаторно-курортна послуга» код 86.10, кількість 1 на загальну суму. Оскільки Порядок №1307 дозволяв групувати товари/послуги за кодами УКТЗЕД/ ДКПП при виписуванні податкових накладних за щоденними підсумками. На сьогоднішній день ситуація змінилась і групувати так не можна. ТОВ зрозуміло, що опис (номенклатура) товарів/послуг в податковій накладній повинна дорівнювати тому, що є в чеку і, відповідно, у звіті « Реалізованих товарів», який адміністратор щодня роздруковує з РРО. Z-звіт з РРО містить лише загальну суму, вторговану за день, з ПДВ і без ПДВ. Які ризики, а саме штрафи можуть застосувати контролюючі органи згідно з ПКУ та КУпАП, якщо підприємство при виписці таких податкових накладних зазначить номенклатуру не таку, як у чеку, а згруповану за кодом послуги? Чи можливий штраф 170 грн за кожну таку податкову накладну?

 

Відповідь:

Про те, що з 1 січня 2020 року ПН за щоденними підсумками ми складаємо за новими правилами, ми писали тут.

Відповідно до абз. 5 п. 14 Порядку №1307 у разі складання ПН за щоденними підсумками операцій (якщо ПН не була складена на ці операції):

  • у рядку «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робиться позначка «Х» та зазначається тип причини 11;
  • у рядку «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник»;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Інші дані та показники ПН за щоденними підсумками операцій заповнюються за правилами, визначеними Порядком №1307.

ДПС у листі від 28.12.2019 р. №8338/7/99-00-07-03-02-17 повідомляє, що з урахуванням вищезазначених змін, у ПН за щоденними підсумками операцій, що складатимуться, починаючи з 01.01.2020 р., показники табличної частини розділу Б повинні заповнюватися за загальними правилами, встановленими Порядком №1307.

Інформуючи про викладене, ДПС нагадує, що платник податку, в тому числі головне підприємство, до складу якого входять філії та/або структурні підрозділи, які здійснюють операції з використанням касових апаратів та яким не делеговано право складання податкових накладних, може прийняти рішення щодо складання:

  • або окремих ПН за щоденними підсумками операцій за показниками кожного касового апарату, у т. ч. розміщеного в структурному підрозділі;
  • або однієї ПН за щоденними підсумками операцій за показниками усіх касових апаратів, в т. ч. розміщених у структурних підрозділах.

Докладніше про те, як складати ПН за щоденними підсумками за грудень, що реєструються у січні, читайте тут.

Щодо застосування РРО зазначимо, що норми ст. 3 Закону про РРО, зокрема, зобов'язують суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг:

  • реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України (п. 8);
  • проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п. 11).

Відповідно до пп. 1 п. 16 Порядку №1307 в графі 2 розділу Б ПН вказується опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця).

До граф 3.1, 3.3 розділу Б ПН заноситься код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП (пп. 2 п. 16 Порядку №1307).

Платники ПДВ, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

Дійсно Z-звіт з РРО містить лише загальну суму готівкової виручки за день з ПДВ та без ПДВ. Однак сучасні моделі РРО, а також комп’ютерні системи дозволяють друкувати інші звітні документи, включаючи звіти щодо реалізації кожного найменування товарів (послуг), їх цін та кількості.

У разі, якщо одна й та ж послуга у складі різних пакетів санаторно-курортних послуг має різну ціну, то у ПН щоденними підсумками операцій заповнюється декілька рядків з однаковим найменуванням послуги та її кодом за ДКПП (не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду) та кожною окремою ціною.

У разі складання ПН за щоденними підсумками операцій щодо постачання пакетів санаторно-курортних послуг з однаковим кодом за ДКПП та різною ціною така ПН заповнюється аналогічно.

 

Щодо штрафів

На виконання вимог п. 6 розд. III Порядку №21, платник ПДВ самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

ДПС в ІПК від 16.04.2019 р. №1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 13.07.2018 р. №3098/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в податковій накладній (не підтвердженій первинними документами), не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

При цьому ДПС в ІПК від 01.06.2018 р. №2414/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  повідомляє, що в податковій декларації з ПДВ за звітний період платником податку зазначаються податкові зобов'язання з ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг, дата виникнення яких припадає на такий звітний період (незалежно від факту складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних за такими операціями).

Щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, то відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН визначено ст. 120-1 ПКУ.

При цьому ст. 120-1 ПКУ не передбачено виключень щодо застосування норм зазначеної статті за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

За допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пп. 201.1 ПКУ, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця – тягне за собою накладення на платника ПДВ – продавця штрафу в розмірі 170 грн та зобов'язання виправити такі помилки відповідно до пп. 120-1.3 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 121
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202481
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273