Повернення товару за договором купівлі-продажу відбувається у порядку, встановленому самим Договором. При цьому, слід враховувати, що покупець зобов'язаний прийняти товар, крім випадків, коли він має право вимагати заміни товару або має право відмовитися від договору купівлі-продажу. Покупець зобов'язаний вчинити дії, які відповідно до вимог, що звичайно ставляться, необхідні з його боку для забезпечення передання та одержання товару, якщо інше не встановлено договором або актами цивільного законодавства (ч. 1, 2 ст. 689 ЦКУ).
Товар передається з оформленням документів, встановлених договором, з врахуванням вимог до первинних документів, визначених Законом про бухоблік та Положенням №88.
Зі своєї сторони, Мінстат Наказом від 21.06.96 р. №193 рекомендував користуватись затвердженими цим наказом типовими формами первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів. Серед них зазначена така форма як М-11 "Накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів". Ця форма накладної може використовуватись як для передачі товару від постачальника покупцю, так і для повернення товару постачальнику від покупця. Звісно, за потреби як продавець, так і покупець можуть внести до цієї типової форми зміни, головне – щоб у ній зазначалися усі обов’язкові реквізити первинного документу (встановлені ст. 9 Закону про бухоблік).
При цьому повернення товару не вимагає укладання нового договору і здійснюється в межах того ж самого договору купівлі-продажу. Отже, з юридичної точки зору, сторони і при поверненні товару матимуть назву Продавець і Покупець щодо тих самих осіб.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись