Головна Усі консультації Право і відповідальність Договірні відносини

Договір перевезення є цивільно-правовим договором

Фізособа за договором надає юрособі послуги з перевезення вантажу власним транспортом та отримує за це винагороду. Чи потрібно з винагороди сплачувати ЄСВ та відображати у звіті ЄСВ?

Згідно зі ст. 909 ЦКУ, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі.

Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).

Отже, договір перевезення вантажу є цивільно-правовим договором.

Відповідно до ст. 7 Закону про ЄСВ, єдиний соцвнесок нараховується  на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону "Про оплату праці", та суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Отже, винагорода за договором перевезення вантажу є базою нарахування  ЄСВ (22%).

Про відображення договору ЦПХ в звітності з ЄСВ читайте тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Договірні відносини
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Перевезення , Послуги , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі