• Посилання скопійовано

Відображення цивільно-правового договору в звітності із ЄСВ

В січні 2017 року підприємство уклало договір ЦПХ з фізособою, яка не є його працівником. Послуги надавались в червні та липні 2017 року. Акт виконаних робіт щодо послуг складається 20 липня. Як правильно відобразити в додатку 4 нарахування? Дата початку дії договору не була відображена в таблиці 6, як виправити дану помилку?

Таблиця 5

Роз’яснення щодо заповнення додатку 4 ГУ ДФС у Черкаській області навело у своїй консультації>>>

 У таблиці 5 відображаються дані про трудові відносини осіб. 

Категорія особи у графі 7 зазначається «3» - особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.

В даному випадку у графі 8 заповнюється значення «0», так як значення «1» проставляється лише у випадку, якщо відносини між страхувальником і застрахованою особою визначаються одночасно на підставі трудового договору (застрахована особа є основним працівником або сумісником) та на підставі цивільно-правового договору.

У реквізиті 11 таблиці 5 зазначається період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток. То ж на дату початку договору ЦПХ потрібно було внести запис до даної таблиці зазначивши дату початку того договору.

Тож якщо дія договору продовжується (хоч послуги в таких місяцях і не надаються) ніяких даних заповнювати у даній таблиці не потрібно. Інформація вноситься лише у місяці закінчення договору із зазначенням відповідної дати у графі 11 «дата закінчення». 

Щодо виправлення помилки, то згідно з абзацом першим п. 4 розд. V Порядку №435, якщо в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п. 8 розд. IV Порядку №435, він подає звіт за попередній період, який містить:

  • титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з позначкою «додаткова»
  • та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу.

Звіт з позначкою «додаткова» не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4. 

 

Таблиця 6 

У графі 9 «Код категорії застрахованої особи» зазначається код 26 «Фізособи, які виконують роботи/надають послуги за цивільно-правовими договорами». 

Якщо строк виконання певних робіт (послуг) триває довше, ніж один календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення винагороди, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ). Про пропорційність ділення та обчислення кількості днів, у разі коли в різних місяцях різна кількість днів надання послуг, здійснення робіт або ж коли такі роботи, послуги здійснюються неповний місяць, законодавство не говорить. Тож можна зробити висновок, що у випадку, якщо акт виконаних послуг складено за два місяці то у даній таблиці нарахування відображаються двома рядками. В такому випадку сума пропорційно нарахованої винагороди за минулі місяці (в даному випадку за червень) заповнюється із зазначенням у графі 10 коду «1». У рядку із сумами за поточний місяць дана графа залишається порожньою.

Інші графи заповнюються по такій особі в звичайному порядку відповідно до інформації про таку особу. 

 

Таблиця 1

В даній таблиці сума нарахованої зарплати згідно з договором ЦПХ відображається у рядку 1.2 «сума винагород за договорами цивільно-правового характеру». Сума нарахованого єдиного внеску з такої зарплати відображається разом із нарахованим внеском з зарплати штатних працівників у рядку 2.1. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.202412
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241721
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024314
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437