• Посилання скопійовано

Відображення цивільно-правового договору в звітності із ЄСВ

В січні 2017 року підприємство уклало договір ЦПХ з фізособою, яка не є його працівником. Послуги надавались в червні та липні 2017 року. Акт виконаних робіт щодо послуг складається 20 липня. Як правильно відобразити в додатку 4 нарахування? Дата початку дії договору не була відображена в таблиці 6, як виправити дану помилку?

Таблиця 5

Роз’яснення щодо заповнення додатку 4 ГУ ДФС у Черкаській області навело у своїй консультації>>>

 У таблиці 5 відображаються дані про трудові відносини осіб. 

Категорія особи у графі 7 зазначається «3» - особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.

В даному випадку у графі 8 заповнюється значення «0», так як значення «1» проставляється лише у випадку, якщо відносини між страхувальником і застрахованою особою визначаються одночасно на підставі трудового договору (застрахована особа є основним працівником або сумісником) та на підставі цивільно-правового договору.

У реквізиті 11 таблиці 5 зазначається період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток. То ж на дату початку договору ЦПХ потрібно було внести запис до даної таблиці зазначивши дату початку того договору.

Тож якщо дія договору продовжується (хоч послуги в таких місяцях і не надаються) ніяких даних заповнювати у даній таблиці не потрібно. Інформація вноситься лише у місяці закінчення договору із зазначенням відповідної дати у графі 11 «дата закінчення». 

Щодо виправлення помилки, то згідно з абзацом першим п. 4 розд. V Порядку №435, якщо в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п. 8 розд. IV Порядку №435, він подає звіт за попередній період, який містить:

  • титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з позначкою «додаткова»
  • та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу.

Звіт з позначкою «додаткова» не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4. 

 

Таблиця 6 

У графі 9 «Код категорії застрахованої особи» зазначається код 26 «Фізособи, які виконують роботи/надають послуги за цивільно-правовими договорами». 

Якщо строк виконання певних робіт (послуг) триває довше, ніж один календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення винагороди, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ). Про пропорційність ділення та обчислення кількості днів, у разі коли в різних місяцях різна кількість днів надання послуг, здійснення робіт або ж коли такі роботи, послуги здійснюються неповний місяць, законодавство не говорить. Тож можна зробити висновок, що у випадку, якщо акт виконаних послуг складено за два місяці то у даній таблиці нарахування відображаються двома рядками. В такому випадку сума пропорційно нарахованої винагороди за минулі місяці (в даному випадку за червень) заповнюється із зазначенням у графі 10 коду «1». У рядку із сумами за поточний місяць дана графа залишається порожньою.

Інші графи заповнюються по такій особі в звичайному порядку відповідно до інформації про таку особу. 

 

Таблиця 1

В даній таблиці сума нарахованої зарплати згідно з договором ЦПХ відображається у рядку 1.2 «сума винагород за договорами цивільно-правового характеру». Сума нарахованого єдиного внеску з такої зарплати відображається разом із нарахованим внеском з зарплати штатних працівників у рядку 2.1. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Донарахування ЄСВ до мінімального розміру - мобілізований співробітник відпрацівав 2 дні
    04.07.2024 р. співробітник був мобілізований, але без документів. ВІдпрацював два дні, в табелі - інше невідпрацьований час до кінця місяця. Фактично він перебував в трудових відносинах 31 день, що й було відображено в додатку 1ЄСВ. Чи потрібно було донарахувати ЄСВ до мінімальної суми? Цього не сталося. Чи потрібно робити уточнюючий звіт за липень і ставити два дні в трудових відносинах?
    Сьогодні 11:0615
  • Уточнення звіту з ЄСВ за 2010 рік ліквідованої філії
    ТОВ має декілька філій. Одне з них було ліквідовано. До центрального офісу звернувся колишній співробітник з ліквідованої філії з ситуацією, що у 2010 році в ПФУ відсутні дані про трудові відносини. На питання, як виправити ситуацію, ПФУ відповів: подати уточнення до звіту з ЄСВ. Як можна це зробити, якщо філія ліквідована?
    Сьогодні 09:503
  • Оподаткування ФОП-працівника: сплата ЄСВ при зарплаті меншій за мінімальну
    ФОП одночасно є найманим працівником за основним місцем роботи в ТОВ. У середині місяця ТОВ відправило його у відпустку без збереження зарплати, внаслідок чого нарахована зарплата за цей місяць була меншою за мінімальну і ЄСВ було сплачено з фактичної суми. Чи повинен ФОП доплатити ЄСВ за себе як підприємець? Як відобразити це в декларації єдиного податку?
    07.07.202523
  • Розмір ЄСВ працюючим особам з інвалідністю, якщо витяг щодо встановлення інвалідності надано не з першого робочого дня місяця
    Роботодавці нараховують ЄСВ працюючим особам з інвалідністю на суми доходу у розмірі 8,41%,починаючи з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем Витягу щодо встановлення інвалідності (копії довідки до акта огляду МСЕК), та закінчуючи датою скасування інвалідності
    07.07.2025252
  • ЄСВ за учнів-практикантів: чи донараховувати до мінімальної зарплати?
    Чи виникає у підприємства обов'язок донараховувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до розміру мінімального страхового внеску, якщо заробітна плата, нарахована учню за час проходження виробничої практики, є меншою за мінімальну заробітну плату?
    04.07.202544