Для розрахунку понижуючого коефіцієнта використовуються показники бази нарахування ЄСВ на одну застраховану особу, якій нараховані виплати у звітному місяці або в кожному з місяців 2014 р. – див. п. 9-5 розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 г. №2464-VI (далі – Закон №2464). Отже, якщо в якомусь з місяців 2014 р. або у звітному місяці 2015 р. застрахована особа не мала нарахованих їй виплат, вона не враховується у розрахунку понижуючого коефіцієнта.
2) На нашу думку, платники ЄСВ – роботодавці можуть подати уточнюючий звіт з ЄСВ з метою застосування коефіцієнта у минулих місяцях 2015 р. Принаймні, Закон №2464 не містить заборону на такі дії.
Але разом з цим слід пам’ятати, що прямої норми на цей випадок в Законі №2464 також немає. Виходячи із загальних правил виправлення звітності з ЄСВ, платники можуть робити також і коригування ЄСВ внаслідок застосування коефіцієнта – на загальних підставах.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити