• Посилання скопійовано

Компенсація при звільненні мобілізованому працівнику

В лютому 2024 року звільняється працівник, який був мобілізований в березні 2022 року. Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?

Як відомо, за мобілізованими працівниками, після внесених змін до ст. 119 КЗпП з 19.07.2022 залишилися тільки гарантії щодо збереження місця роботи та посади, без збереження середнього заробітку. 

Тому у разі звільнення працівників, які мають право  звільнитися за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП або за угодою сторін ч. 1 ст. 36 КЗпП в будь-який період, вони втрачають право на стаж та на дні щорічної відпустки (відповідно їх компенсації) на підставі пп. 2 ст. 9 Закону про відпустки.

Тож проводячи остаточний розрахунок при звільненні мобілізованого працівника потрібно виплатити компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної основної відпустки, в тому числі за період мобілізації з березня 2022 р., але до 19.07.2022 року.

Нагадаємо, що враховуючи зміни внесені 12.09.2023 до Порядку № 100 щодо визначення періодів та вирахування днів невикористаної відпустки при  звільненні працівника, де абз. 2 п. 2 Порядку № 100 встановлено обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році. А у 2024 році для набутих днів до компенсації саме у 2024 році - вже визначається інший період.

Тобто, за новим правилом, виходить, що бухгалтер має визначити два періоди для розрахунку компенсації за дні щорічної відпустки, право на які виникло до 31.12.2023 (січень 2023 – грудень 2023) та за дні з 01.01.2024 до дати звільнення (лютий 2023-січень 2024).

Зважаючи на те, що працівник мобілізований і немає відпрацьованих днів в жодному із розрахункових періодів, як і не має набутих днів відпустки за січень 2024-лютий 2024 (до дати звільнення)), то можна компенсацію розрахувати тільки за один розрахунковий період за січень 2023 – грудень 2023 за дні щорічної відпустки набуті на 31.12.2023. 

Оскільки, в зазначеному випадку, у працівника немає жодного повного відпрацьованого місяця (з 1-го по 1 число), то виходить, що у працівника, - відсутній розрахунковий період. А якщо у працівника відсутній розрахунковий період, то середня заробітна плата обчислюється відповідно до абз. 3 - 5 пп. 4 Порядку №100 (абз. 8 пп. 2 Порядку №100). Відповідно до яких, у разі відсутності в розрахунковому періоді заробітної плати, середня розраховується з установленого в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. У випадку, якщо оклад є меншим за МЗП, то розрахунок слід проводити з МЗП.

Для розрахунку сумарного заробітку потрібно посадовий оклад (мінімальну заробітну плату) помножити на кількість місяців розрахункового періоду, в цьому випадку на 12 місяців 2023, бо розрахунковий період січень 2023 – грудень 2023 р. 

Далі, для визначення суми середньої зарплати отриманий умовний сумарний заробіток слід поділити на кількість календарних днів у розрахунковому періоді (за 12 місяців – це 365 к.дні). Для визначення суми компенсації отриманий розмір середньої множиться на кількість днів невикористаної відпустки набутих працівником на 31.12.2023 (але враховуючи пп. 2 ст. 9 Закону про відпустки чи по 19.07.2022). В результаті вийде сума компенсації днів невикористаної відпустки, що підлягає оподаткуванню в загальному порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241561
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202433
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024300
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241261