Під час воєнного стану підприємиці отримують допомогу по вагітності і пологах тільки за умови, якщо вони сплачували ЄСВ. Ті підприємиці, які скористалися правом, наданим пп. 9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ щодо застосування пільг зі сплати ЄСВ для ФОПів, які були встановлені з 1 березня 2022 року, і відповідно не сплачували ЄСВ, втрачають право на оплату лікарняного по вагітності та пологах від ПФУ.
Отже, при отриманні такої допомоги підприємиця не повинна нараховувати та сплачувати ЄСВ, оскільки вона щомісячно сплачувала ЄСВ за себе у розмірі не менше мінімального. Про це також зазначають податківці у підкатегорії 201.04.02 ЗІР, питання: «Чи є базою нарахування єдиного внеску суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні) та по вагітності та пологах, отримані ФОП, в тому числі ФОП - платниками ЄП, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність?».
ФОП не сплачує ЄСВ із допомоги по вагітності та пологах, яка отримана нею самою. А якби ФОП отримувала допомогу по вагітності та пологах для свого найманого працівника, то нарахований ЄСВ у розмірі 22% потрібно було б сплатити не пізніше дня виплати такої допомоги працівнику, або не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем її нарахування – в залежності від того, яка дата настала раніше (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ)
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити