• Посилання скопійовано

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років: чи можна без довідки?

Чи обов'язково потрібно додавати довідку від дитячого лікаря до заяви працівниці, у якої закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3-х років, і вона хоче піти у відпустку для догляду за дитиною до 6-ти років?

Відповідно до ч. 6 ст. 179 КЗпП  та п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків дитини в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Отже, працівниця має право оформити відпустку для догляду за дитиною до 6 років, написавши заяву на ім’я директора підприємства та надати підставу - довідку за формою  № 080-1/о, затверджену наказом МОЗ від 11.06.2012 р. № 430.

Проте, згідно до ч. 4 ст. 179 КЗпП  та ч. 2 ст. 18 Закону про відпустки підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати одному з батьків дитини частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Зауважимо, що це є правом роботодавця, а не обов’язком.

Таким чином, якщо у працівниці буде відсутня довідка, роботодавець може надати їй:

Звертаємо увагу, що відпустка без збереження заробітної плати зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. 

А от до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, час відпусток не зараховується (ч. 2 ст. 181 КЗпП). 

Крім того, відповідно до ч. 8 ст. 179 КЗпП, у період перебування у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, працівниця за бажанням може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»