Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Добровільна сплата середньої зарплати мобілізованому працівнику платником ЄП без сплати ЄСВ

Підприємство, платник єдиного податку 2%, хоче далі виплачувати середній заробіток мобілізованим працівникам. Як оформити і чи можна далі не платити ЄСВ?

Відповідно до ст. 9-1 КЗпП, підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Отже, якщо роботодавець й надалі бажає підтримувати свого мобілізованого працівника та виплачувати середню зарплату, він може це робити добровільно, законодавством це, як бачимо, не заборонено. Але  рішення про збереження мобілізованому даних виплат роботодавець має зафіксувати в наказі та внести зміни до положення про оплату праці з механізмом розрахунку цієї добровільної виплати мобілізованим працівникам. 

Тож, у разі прийняття роботодавцем рішення про подальше (після 19 липня) нарахування добровільної виплати мобілізованим працівникам, можна її виплачувати в будь-якій сумі: 

  • 100% за Порядком №100 чи якийсь відсоток від нарахованої середньої зарплати; 
  • фіксованій (у розмірі окладу, МЗП тощо).

А от ЄСВ доведеться нараховувати та сплачувати, оскільки це уже буде добровільна виплата роботодавця і вона може бути прив’язана до середнього заробітку.  Така виплата в об’єднаній звітності відображається як звичайна зарплата – в додатку 4ДФ за ознакою «101», а в Додатку 1 з КЗО «1» з зазначенням кількості календарних днів у трудових відносинах в графі 14.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Мобілізація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі