Працівниця перебуває в відпустці по догляду за дитиною віком до 6 р., що оформлено наказом згідно з заявою працівника та медичної довідки. Строк дії довідки закінчується 28 травня 2022 р. Чи потрібно щоразу складати новий наказ на кожну довідку?
Відповідно до ч. 6 ст. 179 КЗпП та п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків дитини в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Таким чином, працівниця може оформляти відпустку для догляду за дитиною до 6 років, що підтверджується наданням роботодавцю заяви та довідки за формою №080-1/о, затверджену наказом МОЗ від 11.06.2012 р. №430.
Строк дії довідки встановлюється індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів і становить не менше 6 місяців (п. 17 Наказу №430).
На підставі вищезазначених документів роботодавець видає наказ про надання відпустки для догляду за дитиною до 6 років на строк вказаний в довідці (він зазначається в пункті 11).
Якщо до закінчення строку дії довідки стає зрозуміло, що дитина й надалі потребує догляду,
Потрібно заздалегідь подбати про її оформлення (щоб вона була наступною датою після закінчення попередньої), тоді і наказ новий оформлювати не потрібно.
Якщо нова довідка надана через декілька чи більше днів після закінчення строку дії довідки, то знову пишеться наступна заява та видається новий наказ.
Чи можна буде надавати відпустку для догляду за дитиною до 6 років без довідки?
Згідно з ч. 4 ст. 179 КЗпП та ч. 2 ст. 18 Закону про відпустки підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати одному з батьків дитини частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.
Зауважимо, що це є правом роботодавця, а не обов’язком.
Тож, якщо у працівника буде відсутня довідка, роботодавець може надати працівнику або щорічну відпустку (ст. 6 Закону про відпустки), або відпустку без збереження заробітної плати (ст. 18 та ст. 26 Закону про відпустки), або додаткову відпустку (якщо вона має 2 і більше дітей) (ст. 19 Закону про відпустки).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити