Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Страховий стаж при частковій оплаті ЄСВ

Як відобразити нарахування ЄСВ в Додатку 1 об’єднаної звітності в деяких ситуаціях?

Компанія перерахувала за лютий і березень 2022 ЄСВ в меншій сумі, ніж 22% від бази нарахування, але в Додатку 1 об’єднаної звітності за 1-й квартал сума перерахування ЄСВ відповідає базі нарахування. Які наслідки подання такої інформації в звіті?

Жодних наслідків. Оскільки, відображення суми ЄСВ з усієї бази нарахування (по кожному працівнику окремо)  в Додатку 1 об’єднаної звітності за 1-й квартал є правильним.

Щодо слати ЄСВ в меншій сумі, ніж відображено в звіті, то згідно з п. 9-21 роздіду VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовуються.

Крім того, відповідно до п. 9-22 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Тобто штрафні санкції за несвоєчасне перерахування ЄСВ на час дії воєнного стану та трьох місяців після його скасування не застосовуватиметься. Проте роботодавцю все одно доведеться виконати свої зобов’язання перед бюджетом.

 

Компанія в Додатку 1 об’єднаної звітності за 1-й квартал 2022 в лютому і березні відобразила часткове перерахування необхідної суми ЄСВ в розрізі працівників. Чи буде зараховано в цьому випадку страховий стаж працівникам за ці місяці? Якщо компанія в майбутньому до перечислить необхідну суму ЄСВ за лютий і березень 2022 і подасть уточнюючий звіт, страховий стаж буде зараховано працівникам за вказаний період?

Зазначимо, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загально­обов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ, мінімальний страховий внесок — сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Тому, якщо відображена сума ЄСВ у Додатку 1 об’єднаної звітності зазначена у розмірі не менше мінімального страхового внеску, то відповідний місяць повністю зарахується до страхового стажу.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Таким чином, якщо компанія доплатить відповідну суму ЄСВ за лютий та березень 2022 р., та подасть Додаток 1 об’єднаної звітності з типом «Уточнююча», то ці місяці зарахуються працівникам до страхового стажу як повні місяці.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі