Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Працівника перевели із сумісника на основне місце роботи: як нараховувати ЄСВ?

Працівника перевели із сумісника на основне місце роботи. Для цього його звільнили 10.08.2021 р. та прийняли 11.08.2021 р. При цьому, дохід як за сумісництвом, так і дохід за основним місцем роботи перевищує максимальну суму доходу застрахованої особи на місяць, на який нараховується ЄСВ. Як в такому випадку нараховувати ЄСВ?

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою для нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом (ч. 3 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок (п. 4 ст. 1 Закону про ЄСВ).

З 01.01.2021 р. по 30.11.2021 р. максимальна величина бази нарахування ЄСВ становить 90000,00 грн. При цьому максимальна сума нарахованого ЄСВ до сплати становить - 19800,00 грн.

Отже, роботодавець, який протягом місяця звільнив та прийняв найманого працівника на роботу, застосовує максимальну величину бази нарахування ЄСВ до загальної суми місячного доходу, оскільки обмеження величини бази нарахування не залежить від кількості проведених по такому працівнику нарахувань в звітному місяці.

Аналогічне роз’яснення міститься в "ЗІР" в підкатегоріях 201.03 та 201.04.01.

Таким чином, максимальну величину бази нарахування ЄСВ для сумісників визначають сукупно за основним місцем роботи та за місцем роботи за сумісництвом. 

Виходячи із ситуації, якщо працівнику за сумісництвом нараховано 100000,00 грн та за основним місцем роботу - 200000,00 грн, то ЄСВ в сумі 19800,00 грн нараховується один раз на сукупний дохід на місяць. При відображенні у Додатку 1 об’єднаної звітності доходу працівника у місяці їх нарахування відображається двома рядками, з акцентом щодо нарахування ЄСВ за основним місцем роботи, а саме: 

І рядок (для працівника як основного):

  • у графі 16 - сума нарахованої зарплати 200000,00 грн;
  • у графі 17 - максимальна величина, на яку нараховано ЄСВ - 90000,00 грн;
  • у графі 20 - сума нарахованого ЄСВ - 19800,00 грн;
  • у графі 21 - ознака наявності трудової книжки "1".

Всі інші графи заповнюються в звичайному порядку.

ІІ рядок (для працівника як сумісника):

  • у графі 16 - сума нарахованої зарплати 100000,00 грн;
  • у графі 17 - максимальна величина, на яку нараховано ЄСВ - сума не зазначається, а залишається пустою;
  • у графі 20 - сума нарахованого ЄСВ - теж не зазначається, а залишається пустою;
  • у графі 21 - ознака наявності трудової книжки "0".

Всі інші графи заповнюються в звичайному порядку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Доходи , Єдиний соціальний внесок , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі