• Посилання скопійовано

Закінчився термін дії МСЕК: донарахування ЄСВ

Згідно з довідкою МСЕК, працівнику встановлено інвалідність до 01.11.2020 р. 15.10.2020 р. йому виплачено відпускні за період з 19.10.2020 по 06.11.2020 р. ЄСВ нараховано за ставкою 8,41%. Чи правильно те, що на всю суму відпускних нараховано 8,41%? Чи потрібно донарахувати ЄСВ за ставкою 22% за період з 1 по 6 листопада?

Факт встановлення працівнику групи інвалідності підтверджує копія довідки до акту огляду в МСЕК, завірена безпосередньо підприємством (п. 8 р. ІІІ Інструкції № 449).

ЄСВ у розмірі 8,41% нараховують із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки до акту огляду в МСЕК, а закінчується датою припинення інвалідності.

Таким чином, маючи на руках завірену копію МСЕК (і якщо довідка не поновлена), підприємство мало нарахувати ЄСВ на суму відпускних з 19.10.2020 р. по 01.11.2020 р. за ставкою 8,41%, а з 01.11.2020 р. по 06.11.2020 (і на далі) – 22%.

Оскільки сума відпускних нарахована в жовтні, то потрібно донарахувати ЄСВ за 6 днів листопада, для правильного відображення в Звіті з ЄСВ, строк подання якого ще нанастав. 

Звертаємо увагу, що відпускні в Звіті з ЄСВ відображаються двома рядками, тому при зміні ставок ЄСВ будьте уважні до кодів застрахованої особи, щоб не перекрутити: відомості під кодом КЗО «2» (працююча особа з інвалідністю) ставка ЄСВ 8,41%; код КЗО «1» (найманий працівник на загальних підставах) – 22%.

Якщо ЄСВ вже сплачено до бюджету, то потрібно доплатити різницю між двома ставками, тобто між сумою нарахованого ЄСВ за 6 днів за ставкою 22% та сумою вже нарахованого ЄСВ за ставкою 8,41%.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.202412
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241731
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024315
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437