Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

У підприємця - «загальника» немає доходу, а є збиток: як вираховувати аліменти?

Якщо за грудень у підприємця немає доходу, а є лише збиток, як тоді вирахувати аліменти? А якщо підприємець отримує пенсію, чи робляться з неї (і ким) вирахування аліментів?

Згідно із пп. 16 п. 1 Переліку №146, одним із видів доходів, із якого утримуються аліменти, є дохід від підприємницької діяльності.

Так, п. 13 Переліку передбачено, що утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.

На жаль, особливості визначення розміру підприємницького доходу, з якого провадиться сплата аліментів, зважаючи на специфіку роботи та оподаткування приватних підприємців, чинним законодавством не врегульовано.

На практиці  підприємці, які працюють за загальною системою оподаткування, сплачують аліменти із свого чистого доходу (тобто з різниці між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з його одержанням), зменшеного на суму сплаченого ПДФО та військового збору.

Про це, а також про проблему визначення доходу після оподаткування у підприємця в залежності від системи оподаткування, говорили, зокрема, і податківці тут.

Якщо ж такого чистого доходу не було (зокрема, є збиток), то й стягнути аліменти з нього неможливо.

Натомість пенсія теж належить до видів доходів, з яких стягуються аліменти (пп. 14 п. 1 Переліку). Виключення становить лише  надбавка до пенсії, що виплачується особам з інвалідністю першої групи на догляд за ними.

Але таке стягнення робить вже ПФУ, тобто, орган, який нараховує і виплачує пенсію. Підставою для цього може бути рішення суду (при цьому з пенсії утримується не більше 50% її розміру, про що ПФУ розповідає тут) або звернення підприємця, якщо він вирішив сплачувати аліменти з пенсії добровільно (про це ПФУ розповідає тут). 

Тобто, якщо підприємець отримує два види доходів, то аліменти він може сплачувати лише з доходу від підприємницької діяльності. З пенсії утримання робить ПФУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Доходи , Пенсія , Підприємці , Аліменти

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі