Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП має право на отримання матеріального забезпечення від ФСС після сплати ЄСВ

Жінка зареєстрована ФОПом протягом короткого часу та ще не сплачувала ЄСВ. Чи може вона оформити допомогу по вагітності і пологах? Якщо так, як в цьому випадку бути з довідкою про відсутність заборгованості з ЄСВ?

ФОП сплачують ЄСВ у спеціальні строки і фактично набувають права на отримання матеріального забезпечення за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності відповідно до Закону №1105 після сплати ЄСВ. Роз’яснення щодо деяких  питань оплати лікарняних, виплати допомоги по вагітності та пологах фізособам — підприємцям надала Виконавча дирекція ФСС з тимчасової втрати працездатності у листі від 27.04.2016 р. №5.2-32-659.

Як зауважує ФСС, фізособи — платники єдиного внеску зобов’язані на загальних підставах сплачувати єдиний внесок у розмірі 22%. Частина сплаченої суми розподіляється на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (відповідно до постанови КМУ №675), а отже, означені особи мають право на матеріальне забезпечення відповідно до Закону № 1105 за рахунок коштів ФСС.

При цьому ФОП сплачують ЄСВ у спеціальні строки (згідно з Законом про ЄСВ), і фактично права на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону №1105 набувають після сплати ЄСВ.

Розрахунок матеріального забезпечення фізособами — платниками єдиного внеску до закінчення терміну подання звітності щодо сум нарахованого ЄСВ необхідно здійснювати із розміру мінімальної заробітної плати. У подальшому, після подачі річної звітності ФОП матимуть право на здійснення перерахунку раніше виплаченого матеріального забезпечення, розрахованого із розміру мінімальної заробітної плати, за страховими випадками, які настали у звітному році, з урахуванням нарахованого єдиного внеску за звітний рік. У разі несплати ЄСВ у строки, визначені Законом про ЄСВ, матеріальне забезпечення, виплачене із розміру мінімальної заробітної плати, підлягатиме поверненню. 

Таким чином, якщо ФОП ще не сплачувала внесків з  ЄСВ, вона на сьогодні не має права на отримання матзабезпечення від Фонду соцстраху.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заборгованість , Підприємці , Трудові відносини , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі