Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні: чи завжди буде ЄСВ?

Працівник при звільненні отримує компенсацію за невикористану відпустку. Як правильно оформити звільнення, строки виплати компенсації, щоб на цю суму не нараховувати та не сплачувати ЄСВ?

Відповідно до ст. 116 КЗпП, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Сума нарахованої грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, є базою для нарахування ЄСВ при виплаті роботодавцем таких сум в день звільнення працівника. Відповідного висновку доходить ДФС у Волинськiй областi в ІПК від 08.08.2018 р. №3457/03-20-13-08-07/ІПК.

Пояснюється це тим, що базою нарахування ЄСВ роботодавцями є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі. При цьому суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є складовою фонду додаткової зарплати, як оплата за невідпрацьований час.

Водночас, суми, нараховані після звільнення за невідпрацьований час, зокрема, компенсація за невикористану відпустку,  не є об'єктом для нарахування ЄСВ. Як зауважують податківці  в листі ДФС від 11.02.2016 р. №2262/5/99-99-17-03-03-16,  у разі нарахування та виплати роботодавцем сум грошових компенсацій невикористаних щорічних (основної і додаткової) відпусток та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань працівнику після його звільнення, єдиний внесок на такі суми не нараховується, оскільки суми зазначених грошових компенсацій та допомоги не є платою за відпрацьований час, а роботодавець не має обов’язку страхувальника щодо звільненого працівника.

Отже, згідно з нормами КЗпП всі виплати, які належать працівнику, зокрема, і компенсація за невикористану відпустку, мають бути  нараховані та виплачені в день звільнення. У такому разі компенсація є базою нарахування ЄСВ. Якщо компенсація за невикористану відпустку нараховується вже після звільнення працівника, ЄСВ на зазначену суму компенсації не нараховується. Проте в цьому випадку є  відповідальність перед працівником за несвоєчасний розрахунок при звільненні відповідно до ст. 117 КЗпП, а також фінансова санкція за порушення інших вимог законодавства про працю відповідно до ст. 265 КЗпП в розмірі 1 мінімальної зарплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Трудові відносини

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі