Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

На які виплати нараховується ЄСВ?

Які виплати враховуються для нарахування ЄСВ: місячні та квартальні премії, передбачені колдоговором (один, два рази на рік, можуть нараховуватися місяць в місяць, а можуть за попередній), допомога на оздоровлення (нараховується разом із відпускними), лікарняні, відпускні, оплата за час відряджень, індексація зарплати?

Базою для нарахування ЄСВ для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суми винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, які відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванніЄСВ та інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, передбачено Інструкцією №5.

Перелік видів виплат, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове держсоцстрахування, затверджено постановою КМУ №1170.

Отже, будь-які премії, лікарняні та декретні, відпускні, нарахована індексація, оплата праці за час перебування у відрядженні є базою нарахування ЄСВ, оскільки ці виплати зазначені в ст. 7 Закону про ЄСВ, а також в Інструкції №5. Водночас, разові виплати, зокрема, матдопомога на оздоровлення є в Переліку №1170, тож відповідно на неї ЄСВ не нараховується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відрядження , Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі