Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Сторнування відпускних у звіті з ЄСВ

У звіті з ЄСВ за вересень 2018 р. у таблиці 6 зазначили відпускні працівнику у розмірі 3 тис. грн. Але їх слід було відобразити так: за вересень - 1200 грн, за жовтень – 1800 грн. Як виправити помилку?

Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) допускається лише у разі відображення:

 • сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
 • сторнованих сум відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 9 розділу IV Інструкції №435).

Таким чином, необхідно внести виправлення в звіті з ЄСВ за листопад 2018 р..

Отже, в таблиці 6 звіту з ЄСВ за листопад з’явиться ще, як мінімум, два додаткових рядки щодо працівника, а можливо й більше. 

Рядок перший:

У першу чергу сторнуємо зайво відображені відпускні за вересень:

 • в реквізиті 10 «код типу нарахувань» - зазначаємо «10»;
 • в реквізиті 11 «місяць та рік, за який проведено нарахування» - «09.2018»;
 • в реквізиті 17 «загальна сума нарахованої зарплати/доходу, грошового забезпечення (усього з початку звітного місяця)» - зазначається сума, зайво нарахована у вересні 2018 р., зі знаком мінус «-1800,00»;
 • в реквізиті 21 «сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на зарплату/дохід/грошове забезпечення)» - зазначається сума ЄСВ із знаком мінус «-396,00».

Рядок другий:

 • в реквізиті 10 «код типу нарахувань» - зазначаємо «10»;
 • в реквізиті 11 «місяць та рік, за який проведено нарахування» - «10.2018»; 
 • в реквізиті 17 «загальна сума нарахованої зарплати/доходу, грошового забезпечення (усього з початку звітного місяця)» - зазначається сума відпускних «1800,00»;
 • в реквізиті 21 «сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на зарплату/дохід/грошове забезпечення)» - зазначається сума ЄСВ «396,00».

Отже, зменшили зайво нараховані відпускні за вересень 2018 р. та відобразили вже правильно нараховані відпускні за жовтень 2018 р.

А далі слід перерахувати за вересень ЄСВ, чи після сторнування відпускних за вересень достатньо нараховано ЄСВ. Іншими словами, чи є дотримання мінімального розміру нарахування ЄСВ, оскільки після таких виправлень може виявитися, що сума ЄСВ зменшена, й уже за вересень складає менше ніж 819,06. У такому випадку може з’явитися ще один рядок щодо такого працівника, а саме з «дотяжкою» ЄСВ. 

Рядок третій:

Позаяк провадимо таку «дотяжку» несвоєчасно, то відображати її треба в листопаді у звіті з ЄСВ з кодом типу нарахувань «2».

Ззаначаємо у звіті з ЄСВ за листопад 2018 р. так:

 • Код типу нарахувань «13» при нарахуваннях за минулі періоди не застосовується, тож у графі 10 – «Код типу нарахувань» – код 2;
 • 11 – «Місяць та рік, за який проведено нарахування» - місяць і рік, за які проводимо виправлення (у зазначеному в запитанні випадку - вересень 2018 р.);
 • 17 -  «Загальна сума нарахованої зарплати/доходу» та сума доходу, щодо якого збільшуємо суму ЄСВ;
 • 21 – «Сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/дохід)».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі