По-перше, це і є договір цивільно-правового характеру (ЦПХ) про надання послуг, тож різниці між ними немає. Такий вид договорів врегульований главою 63 ЦКУ. Відповідно до ст. 901 ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. У даному випадку виконавець – це фізособа, а замовник – це ТОВ.
По-друге, підприємства – замовники, які використовують працю фізосіб за цивільно-правовими договорами, є платниками ЄСВ (пп. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). Базою нарахування ЄСВ в даному випадку є сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пп. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Отже, з суми винагороди за договором про надання послуг з фізособою потрібно було сплачувати ЄСВ.
Про відображення винагород за договором ЦПХ у звітності з ЄСВ ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись