Роботодавець має право використовувати похідні слова до базових професійних назв робіт, наявних у КП, у тому числі «Помічник», користуючись нормами Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 р. №327 (далі — КП), а саме Додатком В (обов’язковий) до КП.
Наприклад, від назви професії «Економіст» (код КП 2441.1) можна утворювати похідну назву професії «Помічник економіста» з кодом КП 2441.1, тоді як похідне слово «Головний» не може застосовуватися, враховуючи те, що в КП є чинна професійна назва роботи «Головний економіст» з кодом КП 1231.
Правило поширюється на всі без виключення професійні назви робіт. Та слід пам’ятати, що похідні слова, як правило, визначають певну категорію посади, що частіше за все впливає на оплату праці відповідного працівника. Тому під час застосування похідних слів необхідно користуватися відповідними галузевими випусками Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі – ДКХП), серед головних завдань яких є їх застосування як базового елементу організації оплати праці разом зі схемами посадових окладів, коефіцієнтами тощо, які утворюють тарифну систему оплати праці.
Зверніть увагу! певні похідні слова можуть використовуватися як для будь-яких професійних назв робіт, а певні — тільки для конкретних.
Тож, вважаємо, що можна утворити за допомогою похідних слів посаду «помічник менеджера з транспортно-експедиторської діяльності».
Також рекомендуємо з цього питання звернутися з офіційним запитом до Мінсоцполітики.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись