У ст. 42 ГКУ підприємництво визначено як самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Умови перебування на спрощеній системі оподаткування (друга група) дозволяють ФОП використовувати працю найманих осіб. При цьому кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не повинна перевищувати 10 осіб (абз. 2 п. 291.4 ПКУ).
Щодо прийняття працівника за сумісництвом, то в цьому питанні необхідно керуватися КЗпП.
У ст. 102-1 КЗпП зазначено, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу. Умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабміном.
Положеннями п. 1 постанови Кабміну від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» установлено, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом. Тобто, крім своєї основної роботи вони можуть виконувати іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Аналогічне можна сказати про працівників недержавних підприємств.
При цьому слід враховувати, що працівник не може в один і той же час (наприклад, з 9-00 до 18-00) виконувати роботу як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом (лист Мінсоцполітики від 03.09.2009 р. №246/13/116-09).
Таким чином, ФОП може прийняти на роботу касира за сумісництвом, при цьому:
- з таким касиром слід укласти договір про повну матеріальну відповідальність;
- оплату праці касира слід провадити пропорційно відпрацьованому часу;
- касир, який прийнятий за сумісництвом, під час роботи за сумісництвом не може виконувати свої трудові обов’язки за основним місцем роботи.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись