• Посилання скопійовано

Чи застосовується коефіцієнт підвищення до індексації?

Розрахунковий період для надання відпустки складає 01.03.2017-28.02.2018 рр. Оклад протягом 2017 р. був 3250,00 грн та нараховувалась індексація. У січні 2018 р. оклад збільшено до 3800,00 грн. Коефіцієнт підвищення для коригування середнього заробітку складає 1,17 (3800/3250). Як застосовувати коефіцієнт підвищення: 3250*10*1.17 чи так (3250+індексація)*10*1.17? І скільки цифр після коми допустимо для даного коефіцієнту (в даному випадку 1.17 чи 1.169)?

У п. 10 Порядку 100  зазначається, що коригуються «заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати». Інші виплати це:

  •  доплати і надбавки (в.т.ч за ранг);
  •  суми індексації;
  • виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, вимушеного прогулу тощо);
  • допомогу по тимасовій непрацездатності ;
  • виробничі премії, які мають постіний характер.
  • доплата до рівня МЗП. Так, доплату до МЗП враховуємо при обчисленні середньої зарплати, і, відповідно, застосовуємо й коефіцієнт підвищення до такої доплати.

Отже, у даному випадку правильним буде застосовувати коефіцієнт підвищення і до окладу, і до індексації.

Законодавством не встановлено кількості знаків після коми для застосування коефіцієнту. Вважаємо, слід користуватися загальними правилами округлення і застосовувати два знаки після коми.

Докладно про застосування коефіцієнту підвищення тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:08
  • Вихід на роботу після лікарняного по вагітності та пологах
    Чи може працівниця після закінчення лікарняного по вагітності та пологах одразу вийти на роботу, не оформлюючи відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи зберігає вона право взяти цю відпустку пізніше, і чи діють ці ж правила у бюджетній сфері?
    Сьогодні 09:568
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    Сьогодні 09:116
  • Застосування ПСП та перерахунок зарплати при поданні заяви
    Працівниця подала заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) згідно з пп 169.1.1 ПКУ починаючи з червня 2025 року. Чи зобов'язаний роботодавець робити перерахунок ПДФО за попередні місяці (січень-травень 2025 року)? Який термін дії такої заяви?
    Сьогодні 08:1012
  • Звітність та розрахунки за закордонне відрядження
    Керівнику було виплачено аванс на закордонне відрядження у гривні на зарплатну картку. Які терміни звітування та повернення невикористаних коштів? Чи можна повернути залишок на рахунок підприємства чи тільки в касу? За яким курсом валют обліковувати витрати?
    03.07.202566