Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи зберігається середня зарплата за час дороги у відрядженні?

Робітника направлено у відрядження. Дві доби він знаходиться у дорозі. Чи зберігається середній заробіток за дні, протягом яких робітник знаходиться у дорозі (проїзд до пункту відрядження)?

Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються:

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення й назад;
  • витрати щодо найму житлого приміщення у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Відповідно до п. 13 розділу І Інструкції № 59 за відрядженим працівником зберігається місце роботи або посада (лише місце роботи, а не заробіток!) протягом усього часу відрядження, у тому числі й часу перебування у дорозі.

За кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні у межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування у дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові. Визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні (п.4 розділ ІІ Інструкції № 59).

Отже, якщо працівник дві доби знаходиться у дорозі, йому за ці дні компенсується вартість проїзду й виплачуються добові, а середній заробіток або оплата праці за виконану роботу не зберігається, оскільки він у ці дні не виконував роботу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відрядження , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі