Відповідно до ст. 2 Закону про бухоблік цей Закон поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухоблік та подавати фінзвітність згідно з законодавством.
Отже, на ОСББ поширюється дія Закону про бухоблік, а відповідно, і П(С)БО чи МСФЗ (якщо ОСББ веде бухоблік за МСФЗ, то цей вибір робиться на власний розсуд ОСББ).
У п. 7 П(С)БО 26 визначено, що виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню, визнаються зобов'язанням через створення забезпечення у звітному періоді.
Пунктом 13 П(С)БО 11 визначено, що забезпечення створюється для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат, у тому числі на виплату відпусток працівникам. Забезпечення створюється при виникненні внаслідок минулих подій зобов’язання, погашення якого ймовірно призведе до зменшення ресурсів, що втілюють в собі економічні вигоди, та його оцінку може бути розрахунково визначено.
Відповідно до п. 14 П(С)БО 11 сума забезпечення на виплату відпусток визначається щомісяця як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотка, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці з урахуванням відповідної суми відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже:
- оплата щорічної відпустки працівника є зобов’язанням підприємства перед працівником, яке гарантовано чинним законодавством України;
- для відшкодування майбутніх операційних витрат на оплату щорічних відпусток працівникам підприємство повинно створити забезпечення на виплату відпусток;
- сума забезпечення на виплату відпусток визначається розрахунково.
Аналогічну позицію викладено у листі Мінфіну №31-34000-20-25/12321, в якому зазначено, що норми, встановлені п. 7 П(С)БО 26 і п. 13 П(С)БО 11, є імперативними для застосування підприємством нормою, тобто обов’язковими для виконання.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити