Як зазначено у ст. 50 ЦКУ фізособа має право на здійснення підприємницької діяльності, що не заборонена законом і за умови її державної реєстрації у встановленому порядку. При цьому, діяльність такої особи регулюється цивільним кодексом, а не трудовим. Здійснення підприємницької діяльності не забороняє особі укласти трудовий договір з роботодавцем.
Відповідно до п.1 Положення №43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Тож для сумісництва особа повинна мати трудові відносини як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Отже, підприємець може працювати директором підприємства, однак працювати за сумісництвом він може лише за наявності основного місця роботи (підприємство не є таким основним місцем роботи).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити