Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Розраховуємо компенсацію за дні невикористаної відпустки при звільненні

До 01.12.2017 р. працівниця перебуває у відпустці за доглядом дитини до трьох років, а 20.11.2017 р. звільняється. У працівниці двоє малолітніх дітей, друга дитина народжена 01.12.2014 р. Офіційно оформлена працівниця з 02.04.2014 р. У відпустці до декрету не була. Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?

Щодо відпускного стажу

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст. 6 Закону про відпустки), не зараховуються:

  • частково оплачувані відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (ст. 9 Закону про відпустки).

Кількість днів невикористаної відпустки можна розрахувати, як пропонується в листі Мінсоцполітики від 24.06.2011 р. №208/13/116-11. 

Тривалість днів щорічної відпустки пропорційно відпрацьованому часу можна розрахувати таким чином.

Визначаємо кількість днів щорічної відпустки, які припадають на один календарний день без врахування святкових і неробочих днів загалом за рік (24 к. д. відпустки: (366 - 10) = 0,0674 к. д.). Потім одержаний результат множимо на кількість календарних днів без врахування святкових і неробочих днів, відпрацьованих працівником у робочому періоді. Зверніть увагу на кількість днів у році та кількість святкових днів,  розрахунок зроблений для 2016 року.

Якщо необхідно  зробити розрахунок кількості днів щорічної відпустки для 2014 р. та для 2015 р., то  до розрахунку застосовуємо таку формулу:  24 к. д. відпустки: (365 - 10) = 0,0676 к. д 

 

Щодо грошової компенсації працівникам за невикористані дні додаткової відпустки на дітей

Відповідно до ст. 19 Закону "Про відпустки" щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається певним категоріям працівників, які мають дітей. 

Зверніть увагу на те, що згідно з чинним законодавством відпустка надається жінці, яка працює й має двох або більше дітей віком до 15 років.

Тобто, за період, коли жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, додаткова відпустка на дітей кількістю 10 днів не надається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі