В чинному законодавстві не передбачено форми Положення про оплату праці. Тож підприємство самостійно повинно прийняти рішення щодо форми та змісту Положення про оплату праці.
Розробляючи цей документ на підприємстві слід звернути увагу на те, що локальні нормативні акти підприємства не можуть суперечити Конституції України, КЗпП України, законам, указам Президента України, постановам Уряду, іншим нормативно-правовим актам. Локальні нормативні акти теж повинні враховувати основні положення генеральної, регіональної і галузевої угод.
Положення про оплату праці має бути розроблено відповідно до КЗпП, Господарського кодексу, Закону про оплату праці та Статуту підприємства.
В Положенні про оплату праці має бути логічна структура. Основні структурні слід доцільно об’єднати в розділи, хоча можна використовувати й інші найменування, як наприклад, параграфи, пункти, частини тощо.
В Положенні про оплату праці слід передбачити:
1) Системи оплати праці;
2) Структура заробітної плати;
3) Строки і періодичність виплат заробітної плати;
4) Обмеження розміру утримань із заробітної плати;
5) Вирішення трудових спорів з питань оплати праці та оплати праці працівників підприємства.
Вважаємо, що не потрібно ознайомлювати під підпис працівників з Положенням про оплату праці на підприємстві.
Також на цю тему писали тут>>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити