Як зрозуміло із запитання, як придбання квитка, так і його повернення відбулось за розпорядженням керівника. Іншими словами працівник участі в операціях з квитком не приймав.
Видача квитка працівнику при цьому не відбувалася, тобто 372 рахунок не застосовувався, а отже й доходу (навіть неоподаткованого у сумі підзвітних коштів) в бухгалтерському обліку не виникало.
Щодо податкового обліку, то оподаткування доходів фізосіб регламентується розділом IV ПКУ, згідно з п. 162.1 ПКУ якого платниками ПДФО є, зокрема, фізособа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, та податковий агент.
Відповідно до п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Загальний оподатковуваний дохід – це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Зокрема, відповідно до пп. 164.2 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді додаткового блага працівника. Додаткове благо - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму (пп. 14.1.47 ПКУ).
Іншим прикладом виникнення оподаткованого доходу може бути пп. 164.2.11 ПКУ, коли працівнику були надані грошові кошти або інші активи (квиток) під звіт, але при цьому не було виконано умови, встановлені п. 170.9 ПКУ.
Тобто, для того, щоб нарахувати ПДФО, необхідно, щоб відбулася виплата або хоча б нарахування доходу саме цьому працівнику.
В даному випадку цього не відбувалося. Квиток був придбаний і повернений роботодавцем самостійно, без участі відрядженого працівника. Тож, на нашу думку, різниця між вартістю такого квитка та сумою, яка була повернена роботодавцем, не може бути доходом цього працівника (навіть за умови, що квиток був придбаний на ім’я такого працівника).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись