• Посилання скопійовано

Помилка у повідомленні про прийняття працівника на роботу: як виправити?

При відправленні в ДФСУ повідомлення про прийняття працівника на роботу була допущена помилка: вказано неправильний тип повідомлення ( замість "Початкова" - "Скасовуюча"). Як можна виправити цю помилку, щоб повідомлення вважалося прийнятим в термін?

Відповідно до Постанови КМУ від 17.06.2015 р. №413 роботодавцю важливо, ще до початку роботи працівника подати за місцем своєї реєстрації інформацію про його зарахування до ДФС.  Пунктом 2 додатка до Постанови №413 встановлено тип повідомлення:

  • "початкове" - подання інформації про прийняття працівника на роботу;
  • "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За умовами запитання, у роботодавця виникає необхідність внести саме зміни до поданого раніше повідомлення. Проте у помилковому повідомленні у полі 10 зазначено дату формування документа, тому стверджувати, що роботодавець не виконав свій обов’язок є доволі упереджено.

У листі Мінсоцполітики від 09.10.2015 р. №1336/13/84-15 зазначено, що у разі допущення помилки та необхідності внесення змін подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними.

Відповідно роботодавцю слід подати два повідомлення з однаковою інформацією, лише з різницею у заповненні поля 2. Перше повідомлення буде скасовуючим з помилковими даними, тип якого “скасовуюче”. Друге з правильними даними, тип якого буде позначка “початкове”. Саме таким шляхом є можливість внести уточнення до інформації.

Виходячи з того, що трудовим законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства, зокрема, за використання працівників без оформлення трудових відносин, несвоєчасного подання інформації до ДФСУ про прийнятих на роботу працівників, недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці тощо, робимо висновок, що накладення штрафу за подання уточнюючої інформації про прийнятих працівників не передбачено (наш висновок підтверджується листом Мінсоцполітики від 22.06.2016 р. №746/13/84-16).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025201
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 3242
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 160
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257887
  • Лікарняний у відпустці без збереження зарплати
    Співробітник написав заяву без збереження заробітної плати на 90 днів, в цей період був відкритий лікарняний. Як тепер бути?
    08.05.20251 820