Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, подається за формою, встановленою наказом №841, до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершив таке відрядження.
Проте слід врахувати такі особливості:
- у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа — платник податку отримала готівку із застосуванням платіжних карток, вона подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження;
- у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа — платник податку застосувала платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує десяти банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20 банківських днів (до з’ясування питання у разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).
Користувачем електронного платіжного засобу може бути юридична або фізична особа. Емітент має право надавати фізичним особам, які не здійснюють підприємницької діяльності, особисті електронні платіжні засоби, а суб’єктам господарювання — корпоративні електронні платіжні засоби (п. 2 розділу II постанови №705).
Таким чином, оскільки кошти на відрядження юридичною особою (роботодавцем) перераховано фізичній особі — працівнику на її особистий електронний платіжний засіб (особисту платіжну картку), то звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершив таке відрядження.