• Посилання скопійовано

Вихід на роботу після лікарняного по вагітності та пологах

Чи може працівниця після закінчення лікарняного по вагітності та пологах одразу вийти на роботу, не оформлюючи відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи зберігає вона право взяти цю відпустку пізніше, і чи діють ці ж правила у бюджетній сфері?

Відповідно до законодавства України, жінка має право, але не обов'язок, оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку одразу після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 179 КЗпП, ст. 18 Закону про відпустки»).

Тож працівниця може:

  • не оформлювати відпустку по догляду взагалі та вийти на роботу на наступний день після закінчення лікарняного. Всі гарантії для працівниць, які мають дітей віком до трьох років (наприклад, заборона звільнення за ініціативою роботодавця), за нею зберігаються;
  • скористатися правом на відпустку по догляду пізніше. Законодавство дозволяє використовувати цю відпустку повністю або частинами в будь-який час до досягнення дитиною трьох років. Це означає, що співробітниця може попрацювати певний час, а потім, за потреби, написати заяву та піти у відпустку по догляду. Вона може неодноразово переривати відпустку, виходити на роботу, а потім знову її оформлювати.

Ці правила є загальними для всіх роботодавців і не мають винятків для бюджетних установ. За жінкою зберігається її робоче місце (посада) на весь період відпустки по догляду за дитиною.

Висновки:

Вихід на роботу можливий. Працівниця може вийти на роботу на наступний день після закінчення її лікарняного по вагітності та пологах.

Право на відпустку зберігається. Працівниця не втрачає свого права на відпустку по догляду за дитиною до 3-х років і може скористатися нею в будь-який зручний для неї час (повністю або частинами) до досягнення дитиною трирічного віку.

Правила єдині для всіх. Норми законодавства в цьому питанні є однаковими як для комерційних підприємств, так і для бюджетних установ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виїзд заброньованого засновника у відрядження за кордон
    Чи може засновник підприємства, який заброньований, але не є найманим працівником (не перебуває у трудових відносинах), виїхати за кордон у ділову поїздку? Яким чином потрібно оформити документи для безперешкодного перетину кордону?
    Сьогодні 14:036
  • Оплата лікарняних під час відпустки без збереження заробітної плати
    Чи має право працівник на оплату листка непрацездатності (лікарняного), якщо період хвороби повністю або частково припав на час його перебування у відпустці без збереження заробітної плати?
    Сьогодні 13:2213
  • Розрахунок відпускного стажу через простій: виправлення та наслідки
    У 2022 році на підприємстві був оформлений простій з оплатою 2/3 окладу. Цей період помилково було зараховано до стажу, що дає право на щорічну відпустку, внаслідок чого працівникам надали зайві дні відпустки. Як виправити цю помилку? Які можливі штрафи, якщо цього не робити і як враховувати це при розрахунку компенсації при звільненні?
    Сьогодні 12:434
  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:126
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:089