Довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи працівник не зможе надати, оскільки такого місця роботи не існує. Право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності має кожна застрахована особа, в тому числі сумісник, незалежно від наявності основного місця роботи (ст. 14 Закону №1105).
Мета довідки з основного місця роботи – проконтролювати, щоб сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, не перевищувала максимальну базу нарахування ЄСВ. Якщо основне місце роботи відсутнє, то й контролювати нічого.
У випадку, якщо працівник не надає відповідних довідок, то з цього приводу ФСС надавало роз’яснення в листі від 06.06.2022 р. №363-11-1 та зазначав, що вказані довідки не впливають на рішення роботодавців щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, а лише використовується для правомірного обчислення суми такого матеріального забезпечення. Під правомірним обчисленням мається на увазі розрахунок лікарняних в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, тобто щоб дотриматися (виконати) норми пп. 30 Порядку №1266.
Для коректного оформлення виплати роботодавцю-суміснику слід діяти так:
- отримати від працівниці письмову заяву, в якій вона повідомляє про відсутність основного місця роботи на момент настання страхового випадку. Ця заява буде підставою для невикористання довідки;
- комісія (уповноважений) із соціального страхування на підприємстві чи керівник за наказом приймає рішення про призначення допомоги на підставі е-лікарняного та цієї заяви. Рішення оформлюється протоколом;
- розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняного проводиться виходячи з доходів, отриманих лише за цим місцем роботи за сумісництвом за розрахунковий період (12 місяців перед настанням страхового випадку);
- на підставі розрахунку та протоколу (рішення)/наказу подається заява-розрахунок до ПФУ.
Висновки:
- Відсутність у працівниці основного місця роботи не впливає на її право на отримання допомоги;
- Роботодавець проводить розрахунок на підставі прийного рішення та подає заяву-розрахунок до ПФУ, базуючись виключно на даних про зарплату, нараховану на даному підприємстві.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись