• Посилання скопійовано

Вплив КВЕДІВ закладів відпочинку на оподаткування у членів профспілки

Профспілка придбаває та надає членам профспілки путівки в санаторії та на бази відпочинку в Україні. Чи потрібно при цьому звертати увагу на КВЕДи, за якими працюють постачальники путівок? Чи впливає КВЕД постачальника путівки на оподаткування члена профспілки?

Податковий кодекс України (ПКУ) у статті 165.1.35 чітко визначає, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України.

Умови, за якими путівка не оподатковується:

  • путівка має бути надана безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;
  • путівка має бути для платника податку та/або його дітей віком до 18 років;
  • місцезнаходження закладу, що надає послуги відпочинку, оздоровлення чи лікування, має бути на території України.

В статті 165.1.35 ПКУ не конкретизовано, які саме мають бути заклади, що надають послуги відпочинку, оздоровлення чи лікування. Також у згаданій статті немає застережень щодо КВЕДів закладів, до яких можна направляти членів профспілок.

Отже, щодо КВЕДів закладів, до яких можна направляти членів профспілок, ПКУ не містить жодних обмежень.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Мобілізація працівника в останній день лікарняного
    04.06.2025 р. отримали повідомлення про мобілізацію працівника з 20.05.2025 р. У травні 2025 р. був нарахований та виплачений лікарняний, в тому числі за рахунок ПФУ. Лікарняний з 23.04.2025 р. - 20.05.2025 р. Які дії підприємства: звільнити працівника з наступного дня після лікарняного (з 21.05.2025 р.) чи є інший варіант?
    Сьогодні 10:106
  • Заброньований працівник місяць на лікарняному: як оформити бонус, щоб не втратити статус?
    Заброньований працівник перебував повний місяць на лікарняному (сума лікарняного становить 11 428,85 грн). Оскільки працівник обіймає посаду менеджера з продажу, йому було нараховано бонус у розмірі 39 433,32 грн за досягнуті результати. Як правильно оформити ці додаткові нарахування — як премію чи як матеріальну допомогу, щоб не створити ризиків для втрати статусу критично важливого працівника та зберегти чинність бронювання?
    Сьогодні 09:0431
  • Скасування повідомлення про прийняття на роботу, якщо працівник не приступив до роботи
    Як діяти роботодавцю, якщо було подано повідомлення про прийняття на роботу, але працівник, не розпочавши роботу, відмовився від працевлаштування? Чи можна скасувати таке повідомлення? Чи необхідно оформлювати прийняття та подальше звільнення працівника?
    Сьогодні 08:4529
  • Оформлення тімбілдингу як відрядження: умови та ризики
    Чи можна оформити як службове відрядження поїздку працівників до іншого міста для участі у тімбілдингу, програма якого включає відвідання іншого підприємства для обміну досвідом, а також тренінги з емоційного інтелекту та фінансової грамотності?
    Сьогодні 08:0121
  • Строк подання заяви-розрахунку на виплату лікарняних
    Яким законодавчим актом встановлено 5-денний термін для подання заяви-розрахунку на виплату лікарняних до Пенсійного фонду України?
    08.07.202567