Усі звикли, що засновник ТОВ, має бути тільки на посаді директора. І все чому? Тому що всі так звикли. Крім того, виконання засновником обов’язків директора на безоплатній основі та без укладення трудового договору визначено нормами законодавства як:
- ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ, відповідно до якої може здійснювати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи на основі статуту або інших установчих документів.
- ч. 3 та ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, відповідно до якої вести бухоблік, а отже, підписувати фінансову, податкову та іншу звітність.
- пп. 48.5.1 ПКУ, відповідно до якої може підписувати податкову декларацію.
Але ж засновник – це звичайна людина, яка має право обирати, ким працювати: чи бути йому директором власного підприємства як найманий працівник, чи бути бухгалтером на своєму підприємстві чи на іншому, а на посаду директора прийняти іншого компетентного працівника за трудовим договором.
Отже, ані в Законі про ТОВ, ані в ГКУ, ані в КЗпП чи в іншому чинному нормативно-законодавчому акті не міститься заборон чи обмежень у працевлаштуванні засновника ТОВ на будь-яку іншу посаду, ніж керівник.
Умови однакові для всіх найманих працівників. Для початку варто написати заяву про прийняття на роботу з визначенням місця роботи (основне чи за сумісництвом) та посади на ім'я директора підприємства. А також надати всі необхідні документи при прийомі на роботу, такі як:
- копія паспорта, ідентифікаційного коду;
- документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію) (за наявності);
- документ про стан здоров’я (за наявності);
- інші документи (наприклад, якщо особа військовозобов’язана – військовий квиток, тощо).
На підставі вищезазначених документів роботодавець (в особі керівника):
- видає наказ на прийняття на роботу;
- подає повідомлення про прийняття на роботу в податкову;
- відомості про трудові відносини на е-порталі ПФУ;
- не забуває відобразити прийняття на роботу в Додатку 5 єдиної звітності у відповідному кварталі.
Отже, робимо висновок, що засновник підприємства, який вже має основне місце роботи, має право та може працювати на посаді бухгалтера за сумісництвом на власному підприємстві без будь-яких обмежень.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити