Відповідно до ст. 47 КЗпП, роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні, провести з ним розрахунок (ст. 116 КЗпП), а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, якщо трудова книжка зберігається у працівника. Якщо трудова зберігається у роботодавця, бо працівник був прийнятий на роботу до 10.06.2021 р., то роботодавець має видати йому належним чином оформлену трудову книжку.
Форми повідомлення законодавством не передбачено, тож роботодавець створює його самостійно у довільній формі. Обов’язково, коли працівнику вручається повідомлення, слід цей факт зафіксувати або в окремо створеному Журналі для фіксації отримання працівником повідомлення, або створювати в двох екземплярах. Один із них видавати працівникові, а інший — залишати у роботодавця з підписом працівника про отримання другого примірника повідомлення про нараховані та виплачені суми.
Отже, таке повідомлення є окремим документом, а не додатком до наказу про звільнення. Проте, окрім повідомлення про нараховані та виплачені суми та трудової книжки, працівнику, який звільняється, роботодавець видає копію наказу про звільнення.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити