• Посилання скопійовано

Аліменти з компенсації відпустки при звільненні

Чи утримує роботодавець аліменти з суми компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника, який відпрацював 4 місяці?

У пп. 1 Переліку №146 зазначається,  що утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, в тому числі з заробітної плати, що зберігається  під  час  відпустки,  а  також  з  одержуваної  при звільненні компенсації за невикористану  протягом кількох років відпустку.

Разом з тим, в п. 12 Переліку №146 вказано, що утримання аліментів не провадиться з компенсації працівникові за невикористану відпустку, крім  випадків,  коли  особа  при  звільненні  одержує  компенсацію   за  відпустку,  не  використану  протягом  кількох років.

Цю норму пропонують розуміти так: якщо компенсація відпустки за один рік, то аліменти не утримуються, а якщо за два чи більше років – утримуються (лист Мін’юсту від 28.12.2006 р. №19-48-671).

У вищезгаданому листі зазначається: «якщо особа не використала  відпустку  за  один  рік,  та  отримала  за  неї  компенсацію  при  звільнені, утримання аліментів не проводиться. У випадку отримання  компенсації за відпустку за два і більше роки, утримання аліментів  проводиться в загальному порядку».

Отже, враховуючи те, що працівник відпрацював лише чотири місяці, то утримувати аліменти з компенсації за невикористані відпустки не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»