• Посилання скопійовано

Ненормований робочий день для далекобійника чи відрядження

Чи доцільно встановлювати водіям-далекобійникам ненормований робочий день, оскільки чіткого графіку роботи (як, наприклад, з 9 до 18 год.) немає в наступній ситуації?

Ситуація:

На підприємстві працюють водії, що здійснюють вантажні перевезення по території України та за її межами. Чи доцільне встановлення їм ненормованого робочого дня, відповідно проводити доплату у розмірі 25% окладу чи надавати додаткові дні відпустки, чи повинна бути і доплата і додаткові дні відпустки? Якщо водій не має змоги щодня повертатись до місця проживання чи рахується це відрядженням?

Відповідно до п. 2.10 Положення № 340 водіям легкових автомобілів (крім таксі) у разі потреби може встановлюватися ненормований робочий день, тобто понад нормальну тривалість робочого часу. Зверніть увагу, у зазначеній нормі йдеться тільки про водіїв легкових автомобілів. 

Проте, водіям вантажних автомобілів теж можна встановити ненормований робочий день згідно з додатком 6 Наказу №609, але він для водіїв автотранспортних засобів, зайнятих обслуговуванням органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів. Але це не означає, що роботодавець приватного підприємства не може встановити колдоговором чи іншим нормативним документом водіям вантажних автомобілів ненормований робочий час. 

Такі години, як правило, роботодавцем компенсуються у такий спосіб:

Законодавство не містить обмеження щодо одночасного надання додаткової відпустки та виплати доплати.

Отже, при встановленні ненормованого робочого дня водіям вантажних автомобілів робота понад норму не має бути постійною.

Поряд з цим, часті поїздки на далекі відстані є відрядженням або роз’їзним характером роботи. детально про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Допомога по вагітності та пологах для ФОПа, який не сплачував ЄСВ під час війни
    ФОП на ІІІ групі ЄП без найманих працівників не сплачував ЄСВ за себе під час воєнного стану. У квітні 2024 р. ФОП йде у відпустку вагітності та пологах. Якщо ФОП сплатить ЄСВ за себе в квітні чи дасть їй право це отримати допомогу по вагітності й пологах від ПФУ?
    16.04.202446
  • Утримання із вихідної допомоги кредиту за виконавчим листом
    Чи потрібно утримувати за виконавчим листом суму за невиплаченому кредиту з вихідної допомоги при звільнені працівника за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП?
    15.04.202421
  • Працівник у статусі нерезидента без зміни громадянства: вплив на роботодавця
    Дистанційний працівник проживаючи більше 6 місяців в іншій країні, набув статусу нерезидента (громадянство не змінювалося). Роботодавець більше 2-х років в єдиній звітності відображав працівника у загальному порядку. Чи впливає статус нерезидента на оподаткування, на відображення в податковій та статистичній звітності? Якщо так, то як виправити та які санкції можливі стосовно підприємства?
    11.04.2024364
  • Чи може керівник громадської організації працювати без оплати праці?
    Керівниця громадської організації отримувала зарплату. Наразі вона залишиться працювати на цій посаді, але без зарплати. Як це правильно провести в кадровому та бухобліку? Чи треба їй виплачувати компенсацію за невикористану відпустку? Як оформити документи?
    11.04.202429
  • Відпустка після демобілізації працівника
    Працівник повернувся після звільнення з лав ЗСУ, був призваний з першого дня війни. Дохід йому нараховувався лише до 18.07.2022 р. Просить відпустку за період 2021 – 2022 роки з 05.04.2024 р. Який дохід застосувати для нарахування відпускних?
    09.04.2024391