Частиною 5 ст. 11 Закону про відпустки забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
Взагалі, щорічна відпустка має надаватися вчасно згідно із затвердженим графіком відпусток. При цьому, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення незалежно від підстав йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток на підставі ст. 24 Закону про відпустки. Оскільки законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на щорічну відпустку.
Ненадання директору чи будь-якому іншому працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена:
- адміністративна відповідальність, яка накладається на посадових осіб підприємства за ст. 41 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 510 до 1700 грн;
- фінансова відповідальність накладається на роботодавця за ст. 265 КЗпП у вигляді штрафу в розмірі 1 МЗП за кожне таке порушення.
Вказаний штраф накладається під час перевірки Держпраці, якщо порушення в нарахуванні компенсації виявлять інспектори. Якщо перевірки не буде, то й штрафи не будуть застосовані.
І жодне документальне оформлення не позбавить від штрафу роботодавця та посадових осіб підприємства, адже чинним законодавством про працю не передбачено можливості продовження виконання керівником підприємства посадових обов’язків у період відпустки. Тому з метою уникнення можливих негативних наслідків до штату підприємства необхідно ввести посаду, наприклад заступника керівника (у разі її відсутності), обіймаючи яку він виконуватиме обов’язки керівника у разі тимчасової відсутності останнього.
Або, щоб не порушувати законодавство і права директора на відпочинок, директору варто надавати відпустку частинами в періоді між звітами і підписанням податкових та банківських документів, оскільки директор, з якихось причин, не призначає тимчасово виконувача обов’язків з правом підписання документів на час своєї відпустки.
Також існує альтернативний погляд на цю проблему, за якого директор може підписувати документи під час відпустки або лікарняного. Ми про це писали тут
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити