• Посилання скопійовано

Працівника знято з обліку у військкоматі: середня зарплата при оформленні інвалідності

Який код типу нарахувань/код категорії ЗО вказати в Додатку 1 об'єднаної звітності, якщо працівника було виключено зі списків особового складу військової частини, а підприємство залишило виплату середньомісячної заробітної плати у зв'язку з оформленням інвалідності (лікарняного немає)?

Зважаючи на той факт, що з 19 липня 2022 року за мобілізованими зберігається тільки робоче місце та посада без нарахування середнього заробітку, відповідно скасовано обов’язок нарахування середнього заробітку за час перебування працівника після поранення (інших ушкоджень здоров’я) на лікуванні в медичних закладах (ст. 119 КЗпП).

Абзацом 2 п. 9 розділу І Порядку № 260 передбачено грошове забезпечення за останніми займаними посадами, яке  виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).

Але нажаль, скористатися цією нормою роботодавець вже не зможе, оскільки зазначена відпустка надається лише військовозобов’язаним до прийняття ним рішення про демобілізацію, а наразі працівника знято з обліку у військкоматі за станом здоров’я. 

Тому єдиним варіантом для роботодавця залишається право прийняти рішення в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановити додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для даного працівника. Це право роботодавцю надає ст. 9-1 КЗпП.

Тож, роботодавець має видати наказ про добровільну виплату середнього заробітку на час оформлення інвалідності (на кшталт наказу про добровільну виплату середньої мобілізованому працівнику) зазначивши, що його розрахунок проводитиметься за нормами Порядку №100

У Додатку 1 об'єднаної звітності така добровільна виплата відображатиметься за КЗО (графа 8) «1» (допоки не встановлено інвалідність), а от КТН (графа 9) не заповнюватиметься.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2210
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202453
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024314
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202445
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428