Згідно з ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.
Тож, законодавством не заборонено при укладенні трудового договору або згодом встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, зокрема неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП). Аналогічно діємо і при переведенні працівника з неповного робочого часу на звичайний 8-годинний робочий день.
Переведення на повний/неповний робочий день працівника може здійснюватися в будь-який час з ініціативи:
- працівника – на підставі його заяви, а роботодавець видає наказ і вносить зміни до трудового договору.
- роботодавця – на підставі наказу та за його згодою, з ознайомленням працівника під підпис.
Отже, документальне оформлення переведення залежить від того, з чиєї ініціативи воно проводиться.
При цьому, потрібно внести зміни до трудового договору (якщо неповний робочий час був встановлений при прийнятті на роботу) та перевірити штатний розпис (чи встановлено цілу штатну одиницю за посадою, на якій працює працівник неповний робочий день). Запис в трудову книжку при переведенні з неповного робочого часу на звичайний 8-годинний робочий день не вноситься та в Додатку 5 Об’єднаної звітності не відображається.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити