• Посилання скопійовано

Індексація зарплати з 1 січня 2023 року

У зв'язку з зупиненням дії Закону про індексацію доходів населення з 01.01.2023 р. доходи не індексуються. Що відбувається з індексацією, яка склалась на 01.01.2023 року? Наприклад, працівнику підвищили оклад у грудні 2021 року, в грудні 2022 року нарахована індексація в сумі 585,11 грн. В січні 2023 року взагалі не нараховути індексацію чи нараховувати в сумі 585,11 грн?

Дійсно, 23 листопада Президент підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Його перехідними положеннями, зокрема, передбачено  зупинення дії Закону про індексацію доходівнаселення на 2023 рік. Саме зупиненння, а не скасування, і тільки на 2023 рік.

Відповідно, нараховувати індексацію зарплати у 2023 році не потрібно. 

Отже, за даними прикладу, працівнику підвищували оклад ще у грудні 2021 року. В грудні 2022 року працівник має право на індексацію зарплати в сумі 585,11 грн. Тож, в останнє проводити індексацію зарплати працівнику потрібно буде в грудні 2022 року в сумі 585,11 грн. Починаючи зсічня 2023 року взагалі не потрібно нараховувати індексацію, відповідно і виплачувати її.

Щодо виплати фіксованої індексації зазначимо.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу (абз. 4 п. 5 Порядку № 1078).

По факту, отримана сума фіксованої індексації маєвиплачуватися працівнику. Але маємо вищезазначений Закон. Тож, працівник, який мав право на фіксовану індексацію в останнє отримає її у грудні 2022 р., а починаючи з січня 2023 р. її виплата припиняється, незалежно від того, чи зростеоклад працівника на суму, яка дорівнюватиме або перевищуватиме суму індексації (поточної та фіксованої разом) в місяці підвищення чи ні.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного при працевлаштуванні на роботу
    На підприємство прийняли військовозобов’язаного, який надав тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, де його визнано обмежено придатним. Документ має дві гербові печатки, підпис начальника ТЦК та стоїть штам про взяття на облік відповідного ТЦК, дата та підпис. Чи достатньо такого документу для ведення військового обліку на підприємстві чи все ж таки має бути військовий квиток?
    03.02.202329
  • Бронювання працівників з 2023 року
    Підприємство відноситься до транспортної галузі, хоче спробувати подати перелік працівників на бронювання, бо проходить за трьома критеріями. Куди, в які органи необхідно подавати документи, щоб підприємство було визнано критично важливим, який алгоритм та перелік форм документів?
    03.02.202338
  • Колдоговір у ФОПа: чи потрібно мати?
    Чи обов'язково має бути у ФОПА колективний договір, якщо є наймані працівники?
    03.02.202323
  • Оклади у валюті: штатний розпис
    На підприємстві встановлені оклади у валюті, через що постало питання про оформлення штатного розпису:
    02.02.202347
  • Лікарняні в кінці дня звільнення: дії роботодавця
    Працівник звільнився за угодою сторін, отримав остаточний розрахунок. В той же день після роботи відкрив лікарняний (не попереджав підприємство, оскільки звільнений). Виявили лікарняний на сайті ПФУ. Які дії роботодавця?
    01.02.202361