• Посилання скопійовано

Табелювання працівника: основний та сумісник

Чи можна табелювати працівника на основному місці роботи з 09:00 до 18:00, а по сумісництву - з 18:00 до 22:00 з понеділка по п'ятницю? Чи не треба нараховувати вечірні та нічні? Працівник - на ставці погодинній на неосновному місці роботи

Чи можна табелювати працівника на основному місці роботи з 09:00 до 18:00, а по сумісництву - з 18:00 до 22:00 з понеділка по п'ятницю?

Відповідно до ст. 102-1 КЗпП, сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.

Працювати на умовах сумісництва працівник може на тому ж самому підприємстві, що є його основним місцем роботи, це внутрішнє сумісництво, або на іншому підприємстві, яке не є його основним місцем роботи – це зовнішнє сумісництво.

У табелі має бути відображено фактичне використання робочого часу. Облік використання робочого часу здійснюється за кожний робочий день (зміну). Кількість відпрацьованого часу слід заповнювати у годинах. 

Згідно до ст. 57 КЗпП час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням роботодавця і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил (ст. 142 КЗпП).

Тож, якщо режим щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, то працівники мають його дотримуватися.

Отже, якщо основне місце роботи і місце роботи на умовах сумісництва (внутнішнє) знаходяться на одному підприємстві, то в табелі його роботу відображають двома рядками: окремо обліковується робочий час за основним місцем роботи з 09:00 до 18:00 і окремо — за сумісництвом з 18:00 до 22:00. Тобто табелювання за основним місцем роботи з 09:00 до 18:00 і за сумісництвом - з 18:00 до 22:00 можливе.

За сумісництвом (зовнішнім) потрібно враховувати час на дорогу (30 хв., 1 год., 2 год., інше) від основного місця роботи до місця роботи за сумісництвом. Наприклад, якщо працівник за основним місцем роботи працює повний робочий час з 9:00 до 18:00, то за сумісництвом (зовнішнім) свої 4 години при п’ятиденному робочому тижні, він може працювати, наприклад, з 19:00 до 23:00 (якщо час на переміщення між роботами до 1 години), оскільки це різні підприємства, то потрібно враховувати час на дорогу. Протабелювати працівника-сумісника з 18:00 до 22:00 з понеділка по п'ятницю можна в тому випадку, якщо роботи поряд і час на дорогу не витрачається. 

У випадку, якщо працівник дистанційник, то він розподіляє робочий час на власний розсуд, на нього не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не визначено трудовим договором (ст. 60-2 КЗпП). При цьому у табелі обліку відображається фактично відпрацьований працівником час. Тож, протабелювати сумісника-дистанційника, якому встановлена погодинна оплата праці, можна буде з 18:00 до 22:00 з понеділка по п'ятницю, якщо цей час не співпадає з роботою за основним місцем роботи. 

Тобто якщо працівник за основним місцем роботи повинен працювати з 9:00 до 18:00, то за сумісництвом працівник може працювати або до 9 години, або після 18, або протягом будь-яких годин доби у дні, які є вихідними за основним місцем роботи, або, за потреби, працівнику можна встановити індивідуальний графік роботи.

 

Чи не треба нараховувати вечірні і нічні?

Законодавство передбачає доплату за роботу у вечірній та нічний час тільки при багатозмінному режимі роботи. Тобто доплата проводиться таким працівникам, які працюють позмінно або подобово.

Працівнику суміснику, за час роботи з 18:00 (19:00) до 22:00 (23:00), доплату за роботу у вечірній, а тим паче за нічний час не проводиться.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    Сьогодні 12:01
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    Сьогодні 11:072
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202452
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024100
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024480