Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як документально оформити заправку службових авто?

Як документально оформити заправку службових автомобілів не за постійним місцем роботи співробітників, якщо на період дії воєнного стану, з метою створення безпечних умов праці та для збереження майна підприємства було дозволено співробітникам переміщення службових авто по території України?

В даній ситуації працівники за погодженням з підприємством переїхали в інше місто, яке є безпечнішим, і продовжують виконання роботи в такому іншому місті.

Фактично це означає, що змінене постійне місце роботи працівників. З точки зору трудового законодавства така зміна місця роботи є переведенням працівника.

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на роботу в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством.

В ст. 32 КЗпП йдеться про переведення працівника в іншу місцевість за ініціативою роботодавця. Якщо це ініціатива роботодавця, то слід брати до уваги норми ст. 120 КЗпП, за якими у зв'язку з переведенням на роботу в іншу місцевість працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій. Відповідно до ст. 120 КЗпП прийнято Постанову КМУ №255.

Тобто, якщо це ініціатива роботодавця, він має надати переведеним працівникам відповідні гарантії і компенсації, наведені в Постанові №255.

Але в даній ситуації ініціатором виступають працівники, а не роботодавець. Тому в цій ситуації норми ст. 32ст. 120 КЗпП не застосовуються. Але очевидно, що якщо ініціатор працівник, роботодавець має погодити таке переведення.

Особливості документування для такої ситуації чинним законодавством не встановлені. Тому вони визначаються самостійно підприємством.

Наприклад, працівники можуть написати на ім’я керівника підприємства заяву, в якій просити перевести їх на роботу в інше місце, у зв’язку з переїздом у інше місто, внаслідок збройної агресії Росії. Написати в заяві також те місто, куди працівники переїжджають. Написати, що просять перемістити в таке інше місто також і закріплені за ними, працівниками, автомобілі, для виконання роботи за новим місцем.

На підставі таких заяв керівник може видати наказ, яким перевести працівників не роботу в нову місцевість, разом із закріпленими за ними автомобілями, з такої-то дати. Працівники мають підписати наказ, що вони з ним ознайомлені.

Наявність таких документів, на наш погляд, буде достатнім підтвердженням можливості для працівників заправляти службові автомобілі за новим місцем роботи працівників, в іншому місті.

 ***

Читайте також: Переміщення та переведення в межах одного підприємства: у чому різниця?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Автотранспорт , Первинні документи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі