• Посилання скопійовано

Як документально оформити заправку службових авто?

Як документально оформити заправку службових автомобілів не за постійним місцем роботи співробітників, якщо на період дії воєнного стану, з метою створення безпечних умов праці та для збереження майна підприємства було дозволено співробітникам переміщення службових авто по території України?

В даній ситуації працівники за погодженням з підприємством переїхали в інше місто, яке є безпечнішим, і продовжують виконання роботи в такому іншому місті.

Фактично це означає, що змінене постійне місце роботи працівників. З точки зору трудового законодавства така зміна місця роботи є переведенням працівника.

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на роботу в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством.

В ст. 32 КЗпП йдеться про переведення працівника в іншу місцевість за ініціативою роботодавця. Якщо це ініціатива роботодавця, то слід брати до уваги норми ст. 120 КЗпП, за якими у зв'язку з переведенням на роботу в іншу місцевість працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій. Відповідно до ст. 120 КЗпП прийнято Постанову КМУ №255.

Тобто, якщо це ініціатива роботодавця, він має надати переведеним працівникам відповідні гарантії і компенсації, наведені в Постанові №255.

Але в даній ситуації ініціатором виступають працівники, а не роботодавець. Тому в цій ситуації норми ст. 32ст. 120 КЗпП не застосовуються. Але очевидно, що якщо ініціатор працівник, роботодавець має погодити таке переведення.

Особливості документування для такої ситуації чинним законодавством не встановлені. Тому вони визначаються самостійно підприємством.

Наприклад, працівники можуть написати на ім’я керівника підприємства заяву, в якій просити перевести їх на роботу в інше місце, у зв’язку з переїздом у інше місто, внаслідок збройної агресії Росії. Написати в заяві також те місто, куди працівники переїжджають. Написати, що просять перемістити в таке інше місто також і закріплені за ними, працівниками, автомобілі, для виконання роботи за новим місцем.

На підставі таких заяв керівник може видати наказ, яким перевести працівників не роботу в нову місцевість, разом із закріпленими за ними автомобілями, з такої-то дати. Працівники мають підписати наказ, що вони з ним ознайомлені.

Наявність таких документів, на наш погляд, буде достатнім підтвердженням можливості для працівників заправляти службові автомобілі за новим місцем роботи працівників, в іншому місті.

 ***

Читайте також: Переміщення та переведення в межах одного підприємства: у чому різниця?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024101
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202452
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202437
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024414
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427