• Посилання скопійовано

Як документально оформити заправку службових авто?

Як документально оформити заправку службових автомобілів не за постійним місцем роботи співробітників, якщо на період дії воєнного стану, з метою створення безпечних умов праці та для збереження майна підприємства було дозволено співробітникам переміщення службових авто по території України?

В даній ситуації працівники за погодженням з підприємством переїхали в інше місто, яке є безпечнішим, і продовжують виконання роботи в такому іншому місті.

Фактично це означає, що змінене постійне місце роботи працівників. З точки зору трудового законодавства така зміна місця роботи є переведенням працівника.

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на роботу в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством.

В ст. 32 КЗпП йдеться про переведення працівника в іншу місцевість за ініціативою роботодавця. Якщо це ініціатива роботодавця, то слід брати до уваги норми ст. 120 КЗпП, за якими у зв'язку з переведенням на роботу в іншу місцевість працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій. Відповідно до ст. 120 КЗпП прийнято Постанову КМУ №255.

Тобто, якщо це ініціатива роботодавця, він має надати переведеним працівникам відповідні гарантії і компенсації, наведені в Постанові №255.

Але в даній ситуації ініціатором виступають працівники, а не роботодавець. Тому в цій ситуації норми ст. 32ст. 120 КЗпП не застосовуються. Але очевидно, що якщо ініціатор працівник, роботодавець має погодити таке переведення.

Особливості документування для такої ситуації чинним законодавством не встановлені. Тому вони визначаються самостійно підприємством.

Наприклад, працівники можуть написати на ім’я керівника підприємства заяву, в якій просити перевести їх на роботу в інше місце, у зв’язку з переїздом у інше місто, внаслідок збройної агресії Росії. Написати в заяві також те місто, куди працівники переїжджають. Написати, що просять перемістити в таке інше місто також і закріплені за ними, працівниками, автомобілі, для виконання роботи за новим місцем.

На підставі таких заяв керівник може видати наказ, яким перевести працівників не роботу в нову місцевість, разом із закріпленими за ними автомобілями, з такої-то дати. Працівники мають підписати наказ, що вони з ним ознайомлені.

Наявність таких документів, на наш погляд, буде достатнім підтвердженням можливості для працівників заправляти службові автомобілі за новим місцем роботи працівників, в іншому місті.

 ***

Читайте також: Переміщення та переведення в межах одного підприємства: у чому різниця?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    Сьогодні 12:01
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    Сьогодні 11:072
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202452
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202499
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024478