• Посилання скопійовано

Чи виникають курсові різниці при конвертації валюти у відрядженні?

Працівник був у закордоном у відрядженні, аванс йому видали частково готівкою в валюті, частково - гривнею на його зарплатну картку. За оренду авто розрахувався карткою, з картки списалась валюта по курсу, в результаті списалося гривні більше, ніж аванс. Фактично працівник витратив свої кошти. Чи потрібно рахувати курсову різницю між датою списання з картки і датою авансового звіту?

Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

Керуючись Інструкцією №59 аванс на відрядження необхідно видавати в валюті держави, до якої відряджають працівника, або у вільно конвертованій. Незважаючи на те, що ця Інструкція для бюджетних підприємств, нею можуть користуватися і приватні підприємства.

Також, законодавством не заборонено перераховувати аванс на особисту (зарплатну) картку працівника.

В зазначеній ситуації, працівник розрахувався гривневою особистою карткою, на яку було перерахованого аванс на відрядження у гривнях, тому і рух коштів (списання) з картки в виписці з банку буде зазначено в гривнах. Крім того, повернення перевитрати працівнику роботодавець проводитиме також у гривнях. А різниця, яка виникала при розрахунку за послуги таксі, фактично є конвертаційними, тобто банківськими витратами самого працівника, які не є його витратами на відрядження. Отже, отриману різницю не можна вважати курсовою, тобто це говорить про те, що розраховувати курсову різницю між датою списання коштів з картки та датою авансового звіту не потрібно.

Також читайте тут та тут.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Лікарняний гіг-спеціаліста: оподаткування у місяці отримання статусу резидента "Дія. Сіті"
  ТОВ стало резидентом "Дія. Сіті" 22.11.2023 р., а з 01.12.2023 р. діятиме спеціальний режим оподаткування. Працівник пішов на лікарняний з 22.11.2023 р., з 24.11.2023 р. - продовження. Прийнятий працівник 06.10.2023 р., страховий стаж 15 років, зарплата за жовтень 2023 р. - 22 909,09 грн за 26 к.днів. Яку суму лікарняних нарахувати, за якими ставками оподатковувати та як відображати у єдиній звітності?
  01.12.2023294
 • За яким курсом визначати витрати на закордонне відрядження?
  Підприємство направило працівника у закордонне відрядження в Молдову. Перед відрядженням на картку працівника перераховані добові у гривнях за курсом НБУ на дату виплати, з розрахунку 40 дол. США за 1 добу. У відрядженні працівник своїми коштами (з банківської карти, в турецькій лірі) оплатив витрати на проживання, хоча інвойс в молдовських леях. За яким курсом складати авансовий звіт і виплачувати заборгованість працівнику?
  01.12.2023132
 • Оплата неповного робочого часу при підсумованому обліку
  На підприємстві для частини працівників встановлено підсумований облік робочого часу. Після введення військового стану та скорочення обсягу надання послуг за заявами працівників встановлено скорочений робочий день (4 години на зміну), для декого скорочений робочий тиждень зі скороченим робочим днем. У зв’язку з ситуацією, що складася, виникли питання щодо нарахування зарплати:
  29.11.20233451
 • Лікарняний по вагітності та пологах з відтермінуванням та ще 12 питань про лікарняний
  Як оформити, які підготувати документи, для надання працівниці відпустки тривалістю 126 календарних днів, якщо вона бажає взяти відпустку не за 70 днів до дати пологів, а пізніше, наприклад за 32 к.дні до пологів та 94 к.дні після пологів?
  29.11.202370
 • Працівниця за кордоном: звільнення після закінчення відпустки для догляду за дитиною
  Працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років до 17.11.2023 р. Зараз вона знаходиться за межами України. Зв'язувалися з нею через соцмережі, щоб вона надала заяву на звільнення. Вона не відповідає. Як довго можна ставити в табелі "НЗ" або "І? Чи можна звільнити її у період військового стану?
  28.11.2023321